אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתת השחקנים הסתיימה: ליגת הכדורגל בארגנטינה חזרה לפעילות צילום: איי אף פי

שביתת השחקנים הסתיימה: ליגת הכדורגל בארגנטינה חזרה לפעילות

השחקנים, שפצחו לפני שבוע בשביתה במחאה על אי תשלום משכורותיהם, שבו אתמול לשחק לאחר שנותנת החסות המרכזית הכניסה יד לכיס

10.03.2017, 12:36 | שירות כלכליסט

ליגת העל הארגנטינאית בכדורגל (Primera Division) חזרה אתמול לפעילות לאחר שהושג הסכם לסיום שביתת השחקנים. במקביל, נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו הביע את אמונו שהתאחדות הכדורגל של ארגנטינה (AFA) תצליח להימנע מהשעייה.

קראו עוד בכלכליסט

מאז אמצע דצמבר לא התקיימו משחקים בליגה הבכירה בארגנטינה, אז החלה פגרת הקיץ שהייתה אמורה להסתיים ב-3 בפברואר. בשבוע שעבר, איגוד שחקני הכדורגל של ארגנטינה (FAA) פצח בשביתה במחאה על אי תשלום משכורות. ההתאחדות איימה בתגובה בהטלת עונשים, זאת במטרה להבטיח שהליגה תמשיך כסדרה. נשיא איגוד השחקנים, סרחיו מארסי, טען כי מועדונים לא שילמו לשחקנים משכורות במשך חמישה חודשים, והכריז כי יש לשלם את החובות כדי שניתן יהיה לשוב ולשחק בחמש הליגות המקצועיות במדינה.

כדורגל המועדונים בארגנטינה תקוע בשל רפורמה משמעותית שמבוצעת בהתאחדות בכלל ובליגות בפרט. בהתאחדות תכננו שהליגה תחזור לפעילות ב-3 במרץ, בעיכוב של חודש מהמתוכנן, ואיימו לקנוס ולהוריד נקודות מקבוצות שלא ישתפו פעולה. אולם, רק היום חזרה הליגה במשחק בין ולס סארספילד ואסטודיאנטס, זאת לאחר שהושג הסכם. העיתון הארגנטינאי לה נסיון דיווח כי הספונסרית המרכזית של הליגה, חברת האנרגיה Axion הסכימה להעביר 40 מיליון פסו (2.59 מיליון דולר) להסדרת החובות מול השחקנים.

ריבר פלייט נגד בוקה ג ריבר פלייט נגד בוקה ג'וניורס, ארכיון | צילום: איי אף פי ריבר פלייט נגד בוקה ג

"אני מקווה שזה לא יקרה שוב ושכולם יודעים שחייבים לנהל היטב את הכדורגל, שהוא חייב להשתנות ולעבור רפורמות", מסר מארסי. "תמיד יהיו חיכוכים, אבל על כולם להבין מה כוללת האחריות שלהם ומה הסמכות שעליהם להפגין".

במקביל, אינפנטינו מסר בתגובה כי ההתאחדות הארגנטינאית קרובה לסיום מחלוקות שהייתה עלולה להוביל להשעייתה מפיפ"א. מוקדם יותר החודש הוזהרה ההתאחדות שתורחק מהארגון אם לא תסכים שקונפדרציית הכדורגל של דרום אמריקה (Conmebol) תשמש כמגשרת בבחירות לנשיאות המתוכננות להתקיים ב-29 במרץ.

בחודש שעבר החליטו בהתאחדות לשנות סעיף בחוקה החדשה כך שאגודת עורכי הדין של בואנוס איירס תשמש כגוף המגשר במקום ועדת האתיקה של Conmebol. מנהלת הכדורגל בארגנטינה נמצאת בטלטלה מאז מותו של הנשיא הוותיק חוליו גרודונה ב-2014. פיפ"א הקימה בשנה שעברה ועדת נורמליזציה בהתאחדות.

"אני סמוך ובטוח שאין צורך בצעדים דרסטיים", אמר אינפנטינו לסוכנות הידיעות רויטרס. "נותרה רק שאלה פתוחה אחת, שתיפתר להערכתי בקרוב, ואז יתקיימו הבחירות. אני חושב שכשהבחירות ייערכו בצורה הולמת ודמוקרטית וייבחרו נשיא חדש ומנהלים, אז נוכל להמשיך ולעבוד בשיתוף פעולה עם ארגנטינה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות