אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מציגה: לוח אלקטרוני מחיק לשיתוף מידע בין עובדים צילום: גוגל

גוגל מציגה: לוח אלקטרוני מחיק לשיתוף מידע בין עובדים

המוצר בשם ג'מבורד הוצג במהלך כנס הענן של החברה; כולל צג ענק, שני "גירים" מפלסטיק ומחק, ומאפשר יכולת חיבור מרחוק; איך הוא בהשוואה לסרפס האב של מיקרוסופט?

11.03.2017, 10:13 | רפאל קאהאן, סן פרנסיסקו
גוגל הציגה אתמול (ה') במהלך כנס הענן שלה, סדרה של מוצרים לשיתוף מידע בין עובדים. מעבר ליכולות חדשות לאפליקציות דרייב והנגאאוטס, שמאפשרות כעת יכולת עבודה קבוצתית, החברה חשפה מוצר חומרה חדש, הג'מבורד (Jamboard) שהוא סוג של לוח מחיק אלקטרוני משוכלל.

קראו עוד בכלכליסט

הג'מבורד הוא למעשה צג ענק בגודל 55 אינץ' שמגיע עם שני "גירים" מפלסטיק ומחק. מעבר ליכולת לצייר ולכתוב עליו, הוא מאפשר לחבר אליו משתתפים מרוחקים דרך סמארטפון, טאבלט או מחשב. גוגל כללה בג'מבורד מספר יכולות כגון האפשרות לצרף משתתפים דרך משלוח קישור או אפילו דרך מספר טלפון במקרה שאין חיבור אינטרנט זמין.

 , צילום: גוגל צילום: גוגל  , צילום: גוגל

אחת היכולות המעניינות של הג'מבורד היא האפשרות לזהות כתב יד ולהפוך אותו בהינף יד לאותיות דפוס - כך שניתן לשמור את הרישומים כקובץ טקסט רגיל ולא כתמונה. עוד יכולת מעניינת היא האפשרות לחזור אחורה ולבטל או לשחזר רישומים וציורים. הלוח מייצר סדרה של צילומי מסך בכל שלב של העבודה ומאפשר לאחזר אותם בהתאם לצורך. עם זאת, ברגע שהתוכן נשמר לגרסה סופית אין אפשרות לחזור אחורה ולהתחרט.

את הלוח ניתן לתפעל דרך זוג "גירים" מפלסטיק שמשמשים לכתיבה ולציור. בנוסף המסך מזהה את ההבדל בין מגע אצבע למגע של ה"גיר" כך שניתן לכתוב איתו ולמחוק במחי אצבע. ניתן להוסיף תוכן מהרשת דרך החיפוש הרגיל של גוגל או דרך אפליקציית הדרייב הארגונית.

הג'מבורד מתחרה ישירות במוצר של מיקרוסופט שהוצג בקיץ שעבר ושנקרא סרפס האב. ההבדלים ביניהם מהותיים - ההאב של מיקרוסופט הוא יקר הרבה יותר ודורש סדרה של אפליקציות ייעודיות כדי לתפעל אותו. הוא משתמש בעטי חרט אקטיביים שדורשים סוללה ולבסוף הוא כולל יכולות הרבה יותר מתקדמות.

גוגל תמחרה את הג'מבורד בכ-5,000 דולר ודורשת מנוי של 600 דולר בשנה. לעומתה, מיקרוסופט מוכרת את הדגם הבסיסי של ההאב ב-9,000 דולר ללא עגלת בסיס או מתלה לקיר שדורשים תוספת שנעה בין מאות לאלפי דולרים לא כולל התוכנה.

ההאב לעומת זאת כן מגיע עם סדרה שלמה של אפליקציות שמאפשרות להתאים אותו לשלל דרישות מיוחדות. עם זאת, סביר להניח שעבור רוב הלקוחות, בין אם הם ארגונים גדולים או חברות קטנות ובינוניות, הג'מבורד יספיק. הג'מבורד צפוי להגיע לשוק ברבעון הקרוב לארה"ב, גוגל לא מסרה מתי היא מתכננת להשיק אותו בשאר העולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות