אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפבית נגד אובר: הפסיקו לפתח מכונית אוטונומית צילום: יח"צ אובר

אלפבית נגד אובר: הפסיקו לפתח מכונית אוטונומית

וויימו, חברת המכוניות האוטונומיות של אלפבית, כבר הגישה לפני כמה שבועות תביעה בטענה כי אובר והחברה הבת שלה אוטו קיבלו את הטכנולוגיות הרלוונטיות באמצעות בכיר לשעבר שגנב את המידע והתפטר; עתה היא מבקשת להוציא צו מניעה

11.03.2017, 10:34 | עומר כביר
וויימו (Waymo), חברת המכוניות האוטונומיות של אלפבית, פנתה לבית המשפט בבקשה להורות לאובר להפסיק לפתח מכוניות אוטונומיות.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף פברואר תבעה וויימו שהייתה חטיבה של גוגל (החברה הבת של אלפבית) עד שהופרדה לחברה עצמאית, את אובר ואת החברה הבת אוטו בטענה שגנבה את טכנולוגיית החיישנים הסודית שפיתחה. לפי התביעה לפני שאנתוני לוונדובסקי, שהקים את אוטו עם הישראלי ליאור רון, התפטר בינואר 2016 מגוגל הוא העתיק יותר מ-14 אלף מסמכים חשאיים, ובכללם שרטוטים של המעגל המודפס של מערכת חיישני ה-LiDAR.

מכונית אוטונומית של אובר מכונית אוטונומית של אובר מכונית אוטונומית של אובר

כעת מתקנת וויימו את התביעה ומבקשת מבית המשפט להוציא צו מניעה שיורה לאובר להפסיק את פיתוח ותפעול המכוניות האוטונומיות שלה. בית המשפט צפוי לדון בבקשה ב-27 באפריל.

בנוסף, צירפה החברה תצהיר של מהנדס אבטחת המידע גארי בראון, שמועסק בגוגל, שמתאר כיצד לוונדובסקי גנב לכאורה את המידע. לדבריו, בדצמבר 2015 חיפש לוונדווסקי את פרטי ההתחברות למאגר המסמכים של פרויקט המכונית האוטונומית של החברה. לאחר מכן, הוא התקין תוכנה מיוחדת שאפשרה לו לחדור למאגר ולהוריד יותר מ-14 אלף קבצים בנפח של 9.7 גיגה-בייט. כמה ימים אחר כך חיבר לוונדובסקי כרטיס זיכרון למחשב הנייד שלו, למשך שמונה שעות. כן הצליח לוונדובסקי לזכות בגישה לתיקיית גוגל דרייב שהכילה פרטי קשר של ספקים ולייצא אותה למכשיר אישי.

בתצהיר נוסף, טוען פייר-איב דרו, מהנדס חומרה בוויימו, שבעת שלוונדובסקי עבד בגוגל הוא אמר לו שהוא רוצה טכנולוגיית LiDAR ושהוא מעוניין לשכפל את הטכנולוגיה של החברה. במועד אחר, טען, אמר לוונדובסקי שהוא מעוניין להקים חברת מכונית אוטונומית ושאובר תרצה לקנות את הצוות שאחראי לפיתוח טכנולוגיית הליידאר של גוגל.

אובר לא הגיבה לבקשה העדכנית של וויימו, אך בעבר כינתה את התביעה "ניסיון חסר בסיס להאט מתחרה". מוויימו נמסר לניו יורק טיימס: "לאור הראיות החזקות שברשותנו, אנחנו מבקשים מבית המשפט להתערב כדי להגן על הקניין הרוחני שפיתחו המהנדסים שלנו ולמנוע על שימוש בקניין רוחני גנוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות