אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות לא נגמרות: יצרניות הרכב תובעות את חברת טקאטה

הצרות לא נגמרות: יצרניות הרכב תובעות את חברת טקאטה

ניסאן, ב.מ.וו ופורד הגישו תביעה נגד החברה היפנית בדרישה לפיצוי עקב הליקוי בכריות האוויר מתוצרתה שקשור למותם של 17 בני אדם; טוענות כי הונתה אותן והדבר גרם להן לתסבוכת משפטית

11.03.2017, 11:13 | בלומברג

הצרות של טקאטה הולכות ונערמות: חברות הרכב ניסאן, ב.מ.וו בצפון אמריקה ופורד מאשימות את החברה היפנית בהונאה - זאת במסגרת תביעה שמטרתה לאלץ את יצרנית כריות האוויר לפצות אותן בשל נזקים שספגו עקב הכשל שהתגלה בכריות ושקשור ל-17 מקרי מוות ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

יצרניות הרכב טוענות שהחברה היפנית העלימה מידע לגבי מנגנוני הניפוח, שגרמו לקרע בכריות האוויר, לפיזור רסיסי מתכת בחלל הרכב ולפציעות. יצרניות הרכב נאבקות כעת מצידן בתביעות מצד לקוחות, בגין טענות שהן ידעו על הכשל במנגנוני הניפוח.

הריקול למכונית עם כרית אוויר של טקאטה, צילום: רויטרס הריקול למכונית עם כרית אוויר של טקאטה | צילום: רויטרס הריקול למכונית עם כרית אוויר של טקאטה, צילום: רויטרס

"פורד ויצרניות רכב נוספות לא היו רוכשות את כריות האוויר הללו מטקאטה לו היו בידיהן נתונים נכונים ומדויקים והמידע המלא היה מועבר כראוי לפורד", טענה החברה האמריקאית בכתב התביעה, "לו ידעה פורד את המידע והנתונים הנכונים, היא הייתה דורשת שהבעיות ייפתרו טרם התקנת כריות האוויר ברכביה, או שהייתה מסרבת לרכוש אותן להתקנה ברכבים אלו". ניסאן וב.מ.וו מסרו דברים דומים בתביעות שהגישו אתמול (ו') לבית משפט פדראלי במיאמי.

התביעות נגד טקאטה מגיעות בזמן רגיש עבור החברה. בתחילת מרץ דווח שהיא עשויה להגיש בקשה לפשיטת רגל לאחר שהפרידה את חטיבות הבריאות ומיזגה אותן לתוך חברה חדשה.

טקאטה הודתה באישומים הפליליים נגדה ב-27 בפברואר, כחלק מהסדר פשרה של מיליארד דולר עם התביעה בארה"ב: החברה הסכימה בינואר לשלם פיצויים בסך 25 מיליון דולר במסגרת הליך פלילי ולהקים קרן של 125 מיליון דולר לתשלום לנפגעים וכן קרן נוספת בהיקף של 850 מיליון דולר כדי לפצות את יצרניות הרכב על הריקול, שהינו הגדול בהיסטוריה וצפוי לכסות למעלה מ-100 מיליון כריות אוויר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות