אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית של בנק מונטה פסקי למכירת החובות האבודים שלו צילום: בלומברג

התוכנית של בנק מונטה פסקי למכירת החובות האבודים שלו

הבנק האיטלקי, שנזקק לחילוץ ממשלתי, אישר תוכנית עסקית למכירת הפורטפוליו שהיקפו 28 מיליארד יורו, וזאת בהנחה של 25% מערכן הנקוב של ההלוואות

11.03.2017, 13:49 | שירות כלכליסט

מונטה פסקי די סיינה, הבנק האיטלקי הנזקק לחילוץ מצד הממשלה, אישר שלשום (ה') תוכנית עסקית חדשה הכוללת את מכירת הפורטפוליו המלא של החובות האבודים שלו בהנחה משמעותית.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית העסקית תלויה בעיקר במכירת הפורטפוליו שהיקפו עומד על 28 מיליארד יורו לקונה אחד או למספר קונים, וזאת בהנחה של 25% בממוצע מערכן הנקוב של ההלוואות - כך על פי גורם המקורב לעניין.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

למטרה זו, יעביר הבנק גושים של הלוואות אבודות לחברות חדשות שיוקמו באופן מיוחד באמצעות קרן השקעות או לחברה אחרת שתנהל אותן, כך אמר הגורם. מונטה פסקי עדיין שוקל אם תחזיק במניית המיעוט בחברות אלו.

בין המשקיעים הפוטנציאליים הבוחנים את הפורטפוליו נמצאים "לון סטאר פאנדס" (Lone Star Funds), פורטרס אינווסטמנט גרופ (Fortress Investment Group) וכן פימקו. האחרונה סירבה להגיב לידיעה. פורטרס ולון סטאר לא השיבו לבקשת תגובה.

על פי התוכנית העסקית החדשה, מתחייב הבנק לתוכנית שהתווה בשנה שעברה, שעל פיה יקצץ כ-2,600 משרות כדי לצמצם את ההוצאות לשכר בכ-9%, וכן לסגור 500 סניפים. באמצעות אסטרטגיה חדשה זו, מקווה הבנק לקבל אישור מצד האיחוד האירופי להזרמה של 9 מיליארד יורו בסיוע ממשלתי כדי לתקן את המאזן החבול שלו.

הבנק סירב להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות