אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנון תלווה 114 מיליון דולר לקורוס בתמורה לשחרור הערבויות על חובותיה צילום: בלומברג

קנון תלווה 114 מיליון דולר לקורוס בתמורה לשחרור הערבויות על חובותיה

הכספים יועברו בשני שלבים שבסיומם תשתחרר קנון מהסכם הערבויות שלה כלפי צ'רי, שותפתה באחזקות בקורוס; בתמורה תעביר כ-10.3% מהון המניות באחזקותיה לחברה הסינית

11.03.2017, 15:08 | ניר טל

חברת האחזקות קנון הולדינגס, שבשליטת אנסוניה של עידן עופר (58%), תעמיד הלוואה בהיקף של 114 מיליון דולר (לפני תשלומי ריבית) לחברת הבת קורוס שבה היא מחזיקה בכ-50% בשותפות עם יצרנית הרכב הסינית צ'רי.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח החברה, הכספים יוזרמו לקופתה של קורוס בשני שלבים שבסיומם קנון תשתחרר מהסכם הערבויות שלה כלפי צ'רי. יש לציין כי לפי ההסכם המקורי בין השתיים, קנון תצטרך להעניק ערבות על סך 125 מיליון דולר לצ'רי לאחר שזו העמידה ערבויות על כל החובות של קורוס לבנקים המלווים כתנאי הכרחי למתן ההלוואות.

מכונית של קורוס מכונית של קורוס מכונית של קורוס

בדו"ח האחרון שפרסמה צ'יינה קנון נכתב כי היא תחפש פתרונות שיאפשרו את המשך התמיכה במיזם מבלי להגדיל את חשיפה אליו ונדמה כי הצעד הזה מממש מדיניות זו. במקרה זה, לאחר שהתשלום יועבר לקורוס, כלל הערבויות על חובותיה של החברה יוטלו על החברה הממשלתית צ'רי. כלומר, בתרחיש קיצון שבו תפנה החברה לחדלות פירעון קנון לא תיאלץ להיות ערבה לשום חוב וזאת לאחר שהזרימה סכום הנמוך מזה שהייתה ערבה לו. בתמורה לביטול הערבות תקצה קנון בתום שני השלבים כ-10.3% מהון המניות באחזקות שלה לצ'רי כבטוחה. תשלום ראשון של 57 מיליון דולר מבין 114 מיליון דולר יעבור מיידית לקורוס וצפוי לשמש אותה לתשלום חובות ולהשקעה בייצורו של רכב מאנרגיה מתחדשת. התשלום השני על סך 57 מיליון דולר גם הוא יעבור לצ'רי בהמשך על פי החלטת החברה.

קורוס עוסקת בפיתוח ובשיווק כלי רכב מנועיים וחשמליים ופעילותה המסחרית החלה לפני כשלוש שנים. עד כה הניבה פעילות המיזם הישראלי-סיני הפסדים בהיקף של 1.4 מיליארד דולר. על אף שהיקף הרכבים שמכרה החברה (5,300 ברבעון האחרון) הוביל לגידול של 54% בהכנסות היא עדיין רושמת הפסדים כבדים. בסיכום הרבעון השלישי רשמה החברה הפסד חשבונאי של 70 מיליון דולר לעומת 75 מיליון דולר אשתקד. ברקע לתוצאות הכספיות של החברה, היא נזדקקת למימון כדי להמשיך את פעילותה ההפסדית. טרם התקבל המימון שלו החברה תזדקק בהקדם אך ידוע כי שתי אפשרויות מרכזיות על הפרק: קבלת מימון נוסף מגופים מלווים או הכנסתו של גורם שלישי בתמורה להזרמת כספים לחברה.

חשוב לציין, עד כה החברה לא דיווחה על מגעים כלשהם. בינתיים, תיאלץ החברה להיעזר בהלוואה שתעניק קנון הולדינגס בהמשך להלוואות קודמות שהעמידו השותפויות במהלך השנה ולהלוואת שהעמיד עופר בעצמו, באמצעות אנסוניה שבשליטתו, במהלך 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עוד פיאסקו הזוי מהרפתקאות המגלומן הלוזר עידן
מעל 3 מיליארד דולר בהשקעות מטופשות בצים, הפסדי עתק בטאוור, בטרפלייס, חצי מיליארד בברפתקאת כי'ל באתיופיה ועוד, בז'ן, מיזם חיפושי נפט במים עמוקים שהוריד חברה בערך 1.2 מיליארד דולר לפחות מ 50 מיליון. לא פלא ש"בורח" מהפסדיו ו"מתחבא" בלונדון. אגו נפוח עם כישלון מהדהד
לא מופתע  |  12.03.17
לכל התגובות