אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"השריף של וול סטריט" פוטר על ידי טראמפ לאחר שסירב להתפטר צילום: אי פי איי

"השריף של וול סטריט" פוטר על ידי טראמפ לאחר שסירב להתפטר

פריט בהרארה, התובע הכללי של מנהטן, הודח על ידי הנשיא האמריקאי לאחר שסירב לפנות את מקומו. הבעיה: רק לפני ארבעה חודשים ביקש טראמפ מבהרארה להישאר בתפקידו

11.03.2017, 22:57 | שירות כלכליסט

פריט בהרארה, התובע הכללי של רובע מנהטן בניו יורק ומי שנודע בכינוי "השריף של וול סטריט" - פוטר היום על ידי הנשיא טראמפ, לאחר שסירב להגיש את התפטרותו.

טראמפ. ביקש מבהרארה להישאר - רק לפני ארבעה חודשים, צילום: רויטרס טראמפ. ביקש מבהרארה להישאר - רק לפני ארבעה חודשים | צילום: רויטרס טראמפ. ביקש מבהרארה להישאר - רק לפני ארבעה חודשים, צילום: רויטרס

"לא התפטרתי. לפני רגעים ספורים פוטרתי", צייץ היום בהרארה בחשבון הטוויטר שלו. "מילוי תפקיד התובע הכללי של מנהטן יהיה לנצח הכבוד הגדול של החיים המקצועיים שלי". דנה בואנטה, המשנה לתובע הכללי של ניו יורק, זימנה את בהררה היום לשיחה כדי לומר לו שטראמפ יפטר אותו - כך דיווח אתר CNN.

עם סיום ממשל אחד וכניסתו של ממשל אחר נוהגים תובעים רבים בארה"ב לפנות את משרתם, כך שהתחלופה כשלעצמה אינה מפתיעה. מדובר במשרה שהיא מינוי פוליטי, וכך למשל הנשיא לשעבר ביל קלינטון ביקש מכל 93 התובעים הכללים להתפטר ביום שבו נכנס לבית הלבן.

עם זאת, המקרה של בהרארה שונה, היות שהוא הוזמן למגדל טראמפ במהלך תקופת המעבר בין הממשל הקודם לממשל הנוכחי - ונתבקש להישאר בתפקידו. התובע הכללי של ארה"ב, ג'ף סשונס, היה מודע לבקשה זו. עם זאת, טראמפ החליט לשנות את החלטתו, ככל הנראה בעקבות בקשה שהפנה אליו בנושא הסנאטור הניו יורקי צ'אק שווימר.

הפליק-פלאק של טראמפ מפתיע כעת רבים בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות