אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיזוג שלא ישפיע על השוק צילום: תומריקו

המיזוג שלא ישפיע על השוק

כמה נקודות למחשבה ליום שאחרי אישור הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין את עסקת אלקטרה צריכה וגולן טלקום

12.03.2017, 07:53 | מאיר אורבך

1. גולן טלקום חיה ומתה על המספר הרב של מנוייה ועל המחיר הזול והחבילות האטרקטיביות שהיא סיפקה להם. נטישת המנויים בעת האחרונה - את 2016 היא סיימה עם פחות 70 אלף מנויים, ובתקופת אי הוודאות עזבו אותה כ־200 מנויים ביום - רק הוכיחה עד כמה הנאמנות כיום בשוק היא למחיר, והשירות הוא במקום השני אם בכלל.

2. למרות הצהרתו של גיל שרון מנכ"ל טלקום, על המחירים הנמוכים בשוק הסלולר, המתחרות של החברה מציעות בחודשים האחרונים מבצעים ברמות מחיר נמוכות עם תוקף של שנה, שנתיים ויותר. רמז עבה לבעלים החדשים של גולן טלקום שהעלאת מחירים היא הדבר הטוב ביותר שהוא יכול לעשות בשבילם. 

הממונה על ההגבלים עו"ד מיכל הלפרין, צילום: תומריקו הממונה על ההגבלים עו"ד מיכל הלפרין | צילום: תומריקו הממונה על ההגבלים עו"ד מיכל הלפרין, צילום: תומריקו

3. ככל הנראה חמש החברות בשוק הסלולר יכולות להבטיח תחרות ברמה סבירה עם רמת מחירים שלא תעלה במהירות, ולו רק בגלל הרגישות הרבה של הציבור לנושא, ואולי גם בזכות רוחו של משה כחלון אשר תמנע את התרסקות ההצלחה הגדולה ביותר שלו. חברות הסלולר כבר עובדות על מסלולי הכנסה חדשים דרך ערים חכמות כמו סלקום וביג דאטה כמו פרטנר.

4. הממונה על הגבלים עסקיים אישרה באופן רשמי את חלוקת התשתיות אשר מבטיחה מצד אחד הקלה על סלקום, אשר תקבל תזרים מזומנים קבוע של מאות מיליוני שקלים לתשתיות שלה דרך גולן. הכניסה של גולן טלקום ואולי בעתיד אקספון לרשת של סלקום אולי תסייע לשיפור התשתית אך בטוח תשפר את המאזן של סלקום.

5. הנעלם הגדול של שוק התקשורת הישראלית היא חברת אקספון, שקיבלה את כל האישורים לפעול אבל אין שום סימן שהיא יוצאת לצאת לדרך. התנאים שהטילה הממונה על הגבלים ישמרו את מחיר המינימום בשוק בתשעת החודשים הקרובים, גם עבור אקספון. במחיר כזה ספק רב אם לחברה יש תמריץ לקדם את כניסתה, ולהקיז דם עד הרגע שבו תוכל לעלות מחירים ולנסות להרוויח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות