אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שמיעת ההתנגדויות: הוועדה המחוזית ת"א אישרה את מתחם המגורים הסמוך למעונות מילמן צילום: עמית שעל

לאחר שמיעת ההתנגדויות: הוועדה המחוזית ת"א אישרה את מתחם המגורים הסמוך למעונות מילמן

במסגרת התוכנית ישופץ המבנה הקיים ברחוב טאגור ולידו ייבנה בניין חדש בגובה 16 קומות; הוועדה קיבלה באופן חלקי את ההתנגדות של התאחדות הסטודנטים לפיה התוכנית תקטין את מספר המיטות המסובסדות לסטודנטים מ-250 ל-130 וקבעה כי המבנה ישופץ כך שיכיל 200 מיטות

12.03.2017, 15:34 | אביב גוטר
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות דלית זילבר, החליטה לאשר למתן תוקף תכנית עבור מתחם מעונות הסטודנטים 'בית מילמן' בתל אביב. בכך, התכנית תכלול הקמת בניין מגורים בן 16 קומות עם 90 יחידות דיור בצמוד למעונות הסטודנטים שיעבור שיפוץ נרחב על מנת להתאים אותו למגורים מודרניים. בנוסף יוקם חניון תת קרקעי של עד 6 קומות.  

קראו עוד בכלכליסט

אחת ההתנגדויות שהוגשו כנגד התכנית הייתה של התאחדות הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב שטענה כי התכנית המוצעת תקטין את מספר הדירות שיוקצו לסטודנטים ותעלה את שכר הדירה, שהיום מסובסד ברובו. האוניברסיטה מציעה לסטודנטים 660 מיטות מתוכם 250 בבית מילמן, כאשר התכנית המקורית הציעה להקטין את מספר המיטות בבית מילמן ל-130. ההתנגדות התקבלה בחלקה לפיה הוחלט לשפץ את המבנה שיתאים ל-200 מיטות.

בית מילמן ברחוב טאגור כיום, צילום: עמית שעל בית מילמן ברחוב טאגור כיום | צילום: עמית שעל בית מילמן ברחוב טאגור כיום, צילום: עמית שעל

כמו כן הוחלט בוועדה לאור הצורך במעונות סטודנטים ברחבי הארץ ובעיר תל אביב-יפו בפרט "לקבוע כי המבנה המשמש כמעונות סטודנטים כיום ישמור על תפקודו כמעונות סטודנטים גם בעתיד, לטובת ציבור הסטודנטים", לשון ההודעה.

בית מילמן נבנה בראשית שנות השישים כמעון לשיכון עולים, וכיום מתפקד כמבנה המשלב מעונות סטודנטים ומרכז מסחרי בקומת הקרקע 'מרכז טאגור'. הקרקע ומבנה 'בית מילמן' נרכשו לפני זמן רב מידי הסוכנות היהודית וכיום המתחם נמצא בבעלות פרטית של קרן הפנסיה של עובדי הסוכנות היהודית יחד עם גוף פרטי – SGG טגן – כאשר כל אחד מהצדדים מחזיק בבעלות של 50% מהזכויות בקרקע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות