אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילאן שילמה קנס של 5 מיליון יורו על האצטדיון שלא בנתה הדמיה: acmilan-online.com

מילאן שילמה קנס של 5 מיליון יורו על האצטדיון שלא בנתה

הקבוצה האיטלקית הגיעה להסדר עם עיריית מילאנו - ותשלם קנס לאחר שנסוגה מפרויקט לבניית אצטדיון

12.03.2017, 17:58 | שירות כלכליסט
מילאן הגיעה להסדר עם עיריית מילאנו ותשלם קנס של 5 מיליון יורו, לאחר שנסוגה מפרויקט לבניית אצטדיון - הרבה פחות מ-40 מיליון היורו שהעיר דרשה במקור.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית האצטדיון החדש של מילאן. היה אמור להוציא את המועדון לדרך חדשה, הדמיה: acmilan-online.com הדמיית האצטדיון החדש של מילאן. היה אמור להוציא את המועדון לדרך חדשה | הדמיה: acmilan-online.com הדמיית האצטדיון החדש של מילאן. היה אמור להוציא את המועדון לדרך חדשה, הדמיה: acmilan-online.com

פיניווסט, החברה המחזיקה בקבוצה האיטלקית, זכתה בזכויות להשתמש באתר באזור פונטלו בעיר, אך ביטלה בהמשך תוכניות לבניית אצטדיון. עיריית מילאנו דרשה פיצוי של 40 מיליון יורו בשל נטישת הפרויקט.

בסוף השבוע פורסמה הצהרה שלפיה הושג "הסדר פיוס" בין הצדדים, מבלי שמילאן "תידרש להודות באחריות". לפי סוכנות הידיעות ANSA, המשמעות היא שמילאן תשלם 5 מיליון יורו לכיסוי העלויות.

במקביל, פיורנטינה חשפה תוכניות לבניית אצטדיון חדש, ובקבוצה האיטלקית מקווים שהוא יהיה מוכן לעונת 2021-22. האצטדיון החדש יהיה בעל תפוסה של 40 אלף מושבים, והאוהדים הקרובים ביותר יהיו במרחק של 7 מטרים בלבד מהמגרש.

הפרויקט, שעלותו נאמדת ב-420 מיליון יורו, ייבנה בפרבר בצפון מערב פירנצה, וכולל גם קניון, מסעדות, מלון ונתיבי תחבורה חדשים.

האצטדיון הנוכחי של הקבוצה, אצטדיון ארטמיו פרנקי, נפתח ב-1931 ואירח משחקים בשני טורנירי מונדיאל, ב-1934 וב-1990. הטענה היא כי המגרש הנוכחי מונע מהקבוצה למממש את מלוא הפוטנציאל שלה, אך הודות לנתיבי התחבורה החדשים ולשאר התכנונים, בפיורנטינה מאמינים שיוכלו להפוך להיות כוח דומיננטי בכדורגל האיטלקי.

עוד באיטליה: פאלרמו הודיעה שפול באקליני (Paul Baccaglini) ימונה לנשיא החדש, זאת לאחר שאיש העסקים האמריקאי הסכים לרכוש את המועדון. באקליני יחליף בתפקיד את מאוריציו זמפריני, שעמד בראש המועדון מאז 2002. הוא הכריז על התפטרותו מוקדם יותר החודש, לאחר שהמועדון החליף מאמנים קרוב ל-40 פעמים בזמן כהונתו הבעייתית. בהצהרה שפרסמה הקבוצה נמסר כי באקליני יממן את הבנייה של אצטדיון חדש ומרכז ספורט.

באקליני ירכוש את המועדון באמצעות אינטגריטי קפיטל, קרן שהקים ביחד עם שני שותפים. הוא הבטיח לרכוש 100% מהמניות של פלרמו עד 30 באפריל. באקליני ניסה כבר לרכוש את פאלרמו בשנה שעברה ביחד עם איש העסקים פרנק קסקיו, אך המהלך לא צלח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות