אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנינסולה מסכמת את 2016 עם עלייה של 20% בתיק הלקוחות

פנינסולה מסכמת את 2016 עם עלייה של 20% בתיק הלקוחות

שווי תיק הלקוחות הסתכם בסוף השנה ב-484 מיליון שקל. הרווח השנתי עמד על 14.9 מיליון שקל - עלייה של 75% בהשוואה ל-2015

13.03.2017, 09:33 | רעות שפיגלמן

חברת האשראי החוץ-בנקאי פנינסולה מסכמת את שנת 2016 עם הכנסות מימון של 37.2 מיליון שקל, עלייה של 35% בהשוואה ל-2015. בשורת הרווח הנקי מציגה  החברה 14.9 מיליון שקל – עלייה של 75% בהשוואה לשנה הקודמת. התוצאות הכספיות של פנינסולה משקפות תשואה על ההון של 14.4%.  

קראו עוד בכלכליסט

מרבית ההכנסות והרווח מקורם בפעילות נכיון הצ'קים שמבצעת החברה ללקוחותיה. חלק קטן יותר בהכנסות, בהיקף של כ-1.5 מיליון שקל, מיוחס לדמי ניהול ששולמו לה במסגרת ניהול קרנות ההשקעה למתן אשראי לעסקים קטנים וביינוניים - פעילות המבוצעת בשיתוף עם משרד הכלכלה.

לצורך מימון פעילות נכיון הצ'קים מקבל פנינסולה אשראי מחמישה בנקים שונים. יתרת החוב לתאגידים הבנקאיים מסתכמת בסוף השנה בכ-406 מיליון שקל, עלייה של 23% בהשוואה לשנה הקודמת. פנינסולה מממנת מהאשראי הבנקאי כ-85% מקסימום מסכומו של כל צ'ק, והיתרה ממוממנת מההון העצמי.

יתרת תיק הלקוחות מסתכמת בכ-484 מיליון שקל – עלייה של יותר מ- 20% בהשוואה לתקופה המקבילה. מרבית לקוחותיה של פנינסולה הם מתחום המימון והפיננסים, קרי, מנכי משנה שמספקים את אותו שירות שפנינסולה מספקת, המבצעים ניכיון צ'קים אצל פנינסולה תמורת עמלה, טרם מועד הפרעון של הצ'ק עצמו.

בפנינסולה מעריכים כי בעקבות כניסתו הצפויה לתוקף באמצע 2017 של חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים מוסדרים, צפויה מגמה הדרגתית של צמצום בקרב שוק מנכי המשנה. זאת מכיוון שעבור חלק מאותם מנכי משנה המשך הפעילות העסקית במקביל לרגולציה ולחובת הרישוי שתושת עליהם תהפוך את קיום העסק ללא כדאי.

על פי הדוח, עיקר הצ'קים שנמסרים לנכיון ניתנו כתשלום בתמורה לשירות או סחורה שסופקו לענף הבנייה והקבלנות. לצד נכיון הצ'קים עבור צדדי ג', פנינסולה גם מספקת הלוואות של ממש באמצעות ניכון צ'קים עצמיים.

בשנת 2016 היקף ההוצאות שרשמה פנינסולה לחובות מסופקים עמד על 3.7 מיליון שקל – עלייה של 43%. סכום של מיליון שקל מההפרשה השנתית נרשם ברבעון הראשון, בשל פעילות של לקוח בודד.

פנינסולה מנוהלת על ידי מיכה אבני, המשמש גם כדירקטור, ונמצאת בשליטתו (48.61%) של בית ההשקעות מיטב דש. עלות שכרו של אבני הסתכמה בשנה שחלפה בכ-1.7 מיליון שקל.

מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה, צילום: עומר מסינגר מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה | צילום: עומר מסינגר מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה, צילום: עומר מסינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות