אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים בג'יי פי מורגן צפויים להרחקה לצמיתות בשל הענקת משרות לבנים של אנשי ממשל סינים צילום: אי פי איי

בכירים בג'יי פי מורגן צפויים להרחקה לצמיתות בשל הענקת משרות לבנים של אנשי ממשל סינים

הרשויות בארה"ב דורשת להרחיק לתמיד מענף הבנקאות את שני הבכירים ולקנוס אותם ב-1.5 מיליון דולר ביחד. זאת בשל האשמות כי ניסו לזכות בחוזים בסין באמצעות הענקת המשרות הנחשקות, כחלק מ"מזימת שוחד מערכתית" של הבנק

13.03.2017, 11:28 | שירות כלכליסט

הרשויות בארה"ב דורשות להרחיק לתמיד מענף הבנקאות שני בכירים לשעבר מבנק ג'יי פי מורגן צ'ייס. זאת בשל האשמות כי ניסו לזכות בחוזים בסין באמצעות הענקת משרות נחשקות לשני בנים של בכירים בממשלת סין, על אף שלא היו להם את הכישורים לבצע את התפקידים.

זוהי ההתפתחות האחרונה בשערוריית תוכנית "הבנים והבנות של..." בסין, שהרגולטורים מציגים כ"מזימת שוחד מערכתית".

ביום שישי אמר הפד כי הוא ידרוש קנס של מיליון דולר והרחקה לתמיד מהענף לפאנג פאנג, המנהל לשעבר של חטיבת ההשקעות בסין של ג'יי פי מורגן, בגין הפרת החוק למניעת מתן שוחד.

ג ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן | צילום: אי פי איי ג

טימותי פלטשר, שעמד בראש תוכנית הגיוסים של הבנק והוביל את חטיבת המשאבים הזוטרים של הבנק באסיה, עומד בפני קנס של 500 אלף דולר מהפד בנוסף להרחקה לתמיד מענף הבנקאות.

בתום חקירה שנמשכה שלוש שנים, קנסו הרגולטורים את ג'יי פי מורגן ב-264 מיליון דולר בנובמבר, והאשימו את הבנק ב"השפעה מושחתת על גורמים ממשלתיים רשמיים", באמצעות טקטיקות הגיוס והשיבוץ להתמחויות בסין.

על פי הפד, בין 2008 ל-20103 פאנג ופלטשר הפרו את החוקים האמריקאים למניעת שוחד כשניסו לזכות בחוזים באמצעות מתן התמחויות והזדמנויות תעסוקה נוספות לאנשים שהופנו אליהם בידי גורמים רשמיים זרים, לקוחות ולקוחות פוטנציאליים.

הפד אמר כי התנהגותם של שני הבכירים לשעבר בבנק משקפת "חוסר יושר אישי או זלזול מכוון או מתמשך בבטיחות ובתקינות" החברה שלהם.

טקטיקה זו הייתה כה נפוצה בבנק ג'יי פי מורגן עד כי הרשויות העניקו לנוהל את הכינוי "תוכנית הבנים והבנות של" ואפילו עשו שימוש בטבלאות כדי לעקוב אחר התדירות שבה שיבוצים אלו באו לידי ביטוי בחוזים עסקיים.

לדברי הרשויות, ג'יי פי מורגן גייס כך כ-100 מתמחים ועובדים במשרה מלאה – רבים מהם נעדרי הכישורים המתאימים לביצוע התפקידים הנחשקים. זאת לדרישת גורמים ממשלתיים זרים.

ג'יי פי מורגן סירב להגיב להצהרת הפד בעניין ביום ו'. אולם הבנק הודה כבר בעבר שהתנהלות זו היא "בלתי מקובלת" ואמר כי הוא "נקט צעדים נגד אלו המעורבים בעניין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות