אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת נמלי ישראל פתחו בשביתה צילום: גיל נחושתן

פרסום ראשון

עובדי חברת נמלי ישראל פתחו בשביתה

ל"כלכליסט" נודע כי עובדי החברה המקדמת בימים אלה את בניית הנמלים החדשים באשדוד ובחיפה פתחו בימים האחרונים בשביתה בעקבות סירוב ההנהלה לקיים עמם מו"מ לקראת הסכם קיבוצי חדש

13.03.2017, 15:31 | ליאור גוטמן

עשרות עובדי חברת נמלי ישראל פתחו בימים האחרונים בשביתה מכל פעילות בשל טענתם כי ההנהלה מסרבת לקיים עמם מו"מ לקראת הסכם קיבוצי חדש, כך נודע ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

חברת נמלי ישראל היא הרגולטור של כלל הנמלים במדינה ובימים אלו היא מקדמת בניית שני נמלים חדשים - בחיפה ובאשדוד - בהיקף כולל 7.3 מיליארד שקל.

לטענת העובדים, הנהלת חברה ניהלה מו"מ ממושך להסכם קיבוצי כחלק מיישום הסכמי השכר שנחתמו במגזר הציבורי, אולם לטענת ההנהלה מחייבת אותם ב"רשימת מכולת" שמגיעה לכאורה לעובדים באופן טבעי. כבר מחר (ג') תתקיים אסיפה של קרוב ל-80 עובדי החברה שנכללים בהסכם הקיבוצי.

מחברת נמלי ישראל נמסר בתגובה שהיא "אינה רואה סיבה לשביתת עובדי ההסכם הקיבוצי, משום שהחברה היתה ועודנה נכונה להשלים את הדיונים שקיימה עם נציגי העובדים וההסתדרות במטרה להגיע להסכם חדש, תוך שמירה על צרכי החברה כמו גם על תנאי עובדיה. החברה ערוכה למנוע פגיעה במיזמי פיתוח הנמלים". עוד טוענים שם שההשביתה כוללת כ-60% מהעובדים בלבד.

הדמיית הנמל החדש באשדוד, צילום: חברת נמלי ישראל / HUE הדמיית הנמל החדש באשדוד | צילום: חברת נמלי ישראל / HUE הדמיית הנמל החדש באשדוד, צילום: חברת נמלי ישראל / HUE

דיון בשאלת הייצוג

בתוך כך, ביה"ד הארצי לעבודה קיים הבוקר דיון בשאלה מי הארגון העובדים היציג בנמל אשדוד - ההסתדרות הכללית או ההסתדרות הלאומית. הדיון נערך לאחד שבשבועות האחרונים פקדה ההסתדרות הלאומית מאות עובדים לטובתה, מה שגרר סכסוך משפטי על השאלה מי מייצג שם את העובדים מול ההנהלה ומשרדי הממשלה.

הדיון שהתקיים הבוקר היה אמור לכלול בין השאר תשאול של יו"ר ההסתדרות הכללית אבי ניסנקורן כמו גם ראשי הוועדים השונים, אולם הוא הסתיים ללא הכרעות כיוון שהמדינה לא הגישה מטענה חוות דעת על המצב המשפטי שם.

במהלך הדיון ביקשו ראשי ההסתדרות הלאומית לקיים בחירות מיידיות בנמל אשדוד ולייתר את הדיון אולם ההסתדרות הכללית סירבה להצעה.

השורה התחתונה היא שהמדינה תגיש את חוות דעתה על המצב המשפטי שם עד סוף החודש כאשר ב-26 במרץ ייערך דיון נוסף בנושא. עד אז המצב יישאר בנמל כפי שהוחלט בפעם הקודמת, כלומר שההסתדרות הכללית היא ארגון העובדים היציג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות