אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השרה הראשונה עמדה במילתה: סקוטלנד תדרוש משאל עם על עצמאותה צילום: אי פי איי

השרה הראשונה עמדה במילתה: סקוטלנד תדרוש משאל עם על עצמאותה

ניקולה סטרג'ן הודיעה היום כי המהלך נחוץ כדי להגן על האינטרסים של מדינתה נוכח החלטת בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי; ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, טרם הודיעה אם תיענה לבקשה

13.03.2017, 17:25 | שירות כלכליסט

השרה הראשונה של סקוטלנד, ניקולה סטרג'ן, אישרה היום (ב') כי בכוונתה לבצע משאל עם נוסף על עצמאות סקוטלנד. סטרג'ן טענה כי המהלך נחוץ כדי להגן על האינטרסים הסקוטיים לנוכח ההחלטה הבריטית לעזוב את האיחוד האירופי. משאל עם בנושא שהתקיים ב־2014 הסתיים בהכרעה נגד פרישה.

קראו עוד בכלכליסט

כדי להוציא אל הפועל את משאל העם, תבקש סטרג'ן בשבוע הבא מהפרלמנט הסקוטי לאשר העברת בקשה רשמית לממשלת בריטניה. ראש הממשלה תרזה מיי טרם הודיעה אם תיענה לבקשה, אבל ההערכה היא כי הלחץ הציבורי לא יאפשר לה לדחותה. השאלה עתה היא מתי יתקיים המשאל. בעוד סטרג'ן מעוניינת כי יתבצע לפני השלמת תהליך הברקזיט בסתיו 2019, בריטניה קרוב לוודאי תפעל לדחות את המועד עד לאחר השלמת המו"מ שלה מול האיחוד האירופי.

"חשוב שסקוטלנד תוכל לממש את זכותה לבחור את עתידה, בתקופה שבה האפשרויות יהיו ברורות יותר מכפי שהן כיום, אבל לפני שיהיה זה מאוחר מדי להחליט על הדרך שלנו", אמרה סטרג'ן היום באדינבורו.

דגלי בריטניה וסקוטלנד במשאל העם הקודם שנערך ב-2014, צילום: רויטרס דגלי בריטניה וסקוטלנד במשאל העם הקודם שנערך ב-2014 | צילום: רויטרס דגלי בריטניה וסקוטלנד במשאל העם הקודם שנערך ב-2014, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות