אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל שטראוס ישראל: "בלי חדשנות נכונה נסוגים לאחור" צילום: עמית שעל

מנכ"ל שטראוס ישראל: "בלי חדשנות נכונה נסוגים לאחור"

ציון בלס בשאלון אסוציאציות על האתגרים בניהול חברת ענק

14.03.2017, 08:27 | 
קבלת החלטות

הדרך המועדפת עלי היא סיעור מוחות והתייעצות. לא כל החלטה מחייבת פורום בעל מספר קבוע של משתתפים, אבל אני מאמין גדול בשמיעת דעות נוספות. בסוף ההחלטה מתקבלת על ידי.

שכר מינימום

אחד המהלכים המשמעותיים שיצא לי להוביל כמנכ"ל שטראוס ישראל ושעליו אני גאה באופן אישי הוא קביעת רף מינימום חדש לשכר עובדי החברה. לא משנה מה יהיה שכר המינימום במשק, עובדי שכר המינימום בשטראוס יקבלו תמיד 300 שקל יותר מכך.

עובדי קבלן

הצורך של השוק להעסיק עובדים בקטגוריות מסוימות לפרקי זמן קצרים הוא מובן, וכך גם בשטראוס. עם זאת, כתפיסה ניהולית אנחנו עמלים על קליטה של כמה שיותר עובדי קבלן מדי שנה.

תנובה

אנחנו רוחשים כבוד רב למתחרים שלנו, ודאי לתנובה שמהווה במשך שנים שחקנית חשובה בשוק המזון הישראלי.

סין

גיאוגרפיה אסטרטגית המייצגת שותפות בחברת המים שלנו, וכן שחקנית עולמית מרכזית בכל שוקי הפעילות. מעניין לעקוב אחר הנעשה בה ועל השלכות הדברים על העולם כולו.

הצלחה

הרגשה שמגיעה בהזדמנויות שלא בהכרח קשורות זו לזו. אישית אני לפעמים מבסוט כשאני מצליח להגיע למשהו שלא הספקתי לפני כן, אפילו אם זו לא משימה עם חשיבות רבה במיוחד.

סוכר

לתפיסתי איפה שאפשר להפחית בסוכר, עדיף להפחית. אנחנו פועלים כך כבר מספר שנים עוד לפני כניסת הרגולציה.

חדשנות

הדלק שמניע את העסק בארגונים כמו שלנו. בלי חדשנות נכונה לא עומדים במקום אלא ממש נסוגים לאחור. יש לנו מספר שגרות ניהוליות שמייצרות בדרגים שונים מסגרות שמחייבות את הארגון להגיע לחדשנות ברמה גבוהה.

איזון קריירה ומשפחה

אני מקווה שאני מצליח לאזן בין השניים, אך ודאי לא מספיק כפי שהייתי רוצה. עכשיו שהילדים גדולים יותר המצפון שלי מבחינה זו קצת שקט יותר.

מינוי למנכ"ל

יום מלא בהתרגשות. בתוך רגע נופלת עליך תחושת האחריות ויראת כבוד ממעמד שהכרתי מקרוב עוד קודם, אבל פתאום זה אחר. חששות לא מעטים ובעיקר תחושת סיפוק גדולה.

מוטיבציה בקרב עובדים

עובדים חייבים להגיע לעבודה עם תחושת סיפוק, שמגיעה מעצם העשייה, התנאים והתחושה שמקשיבים ודואגים לך. שיתוף העובדים בפעולות המשמעותיות בחברה הכרחי לתחושת המעורבות שלהם.

מימין: ציון בלס מנכ"ל שטראוס ישראל וסטודנטית המכללה למינהל ליאור שלמה, צילום: עמית שעל מימין: ציון בלס מנכ"ל שטראוס ישראל וסטודנטית המכללה למינהל ליאור שלמה | צילום: עמית שעל מימין: ציון בלס מנכ"ל שטראוס ישראל וסטודנטית המכללה למינהל ליאור שלמה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות