אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריט 1: מכרז מכירת הקניונים מהווה הפרת הסכם של ארנה צילום: גיל נחושתן

ריט 1: מכרז מכירת הקניונים מהווה הפרת הסכם של ארנה

קרן ההשקעות בנדל"ן שניהלה מו"מ לרכישת הקניונים מול ארנה, ודרשה הסכם בלעדיות בקנייה, מאיימת בנקיטת הליכים משפטיים נגד החברה בשל החלטתה לצאת למכרז

14.03.2017, 07:36 | גולן חזני

קרן ריט 1 טוענת כי היציאה של ארנה גרופ למכירת שני הקניונים שבבעלותה, באשדוד ונהריה, בתהליך של מכרז, מהווה הפרת הסכם מולה, וכי הקרן בוחנת הליכים משפטיים נגד ארנה. מדובר בהמשך לסאגה שנחשפה ב"כלכליסט" שבה נלחמו ריט 1 ורבוע נדל"ן שבשליטת מוטי־בן משה, על רכישת הקניונים. ריט 1 הציעה 805 מיליון שקל וריבוע נדל"ן 840 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ארנה החליטה להתקדם במו"מ עם ריט 1 שדיווחה בשבוע שעבר כי היא אמורה לחתום על הסכם בלעדיות מול ארנה, לאורך תקופת בדיקות הנאותות שתבצע בשני הנכסים.

בסופו של דבר, בשל העובדה שהצעתה של רבוע נדל"ן היתה גבוהה מהצעתה של ריט 1, ארנה לא עמדה בלחצים ובעל השליטה בה, מרכוס וובר, החליט למנות את הדח"צים דורון קופמן ודן לוין לטפל במכירת הקניונים. השניים שיגרו שלשום מכתבים לכמה גופים שהתענינו בעבר ברכישה, בהם עמיר בירם, חברת ביג, רבוע נדל"ן וריט 1, וביקשו מגופים אלה להעביר הצעות מחייבות לרכישת שני הקניונים. משמעותה של הצעה מחייבת היא הפקדת ערבות בנקאית על חלק מסכום הרכישה ואי־יכולת של המציע לחזור בו מהצעתו.

ריט 1 שיגרה באמצעות עו"ד אמיר חן מכתב התראה לארנה "טרם נקיטת הליכים משפטיים" שלפיו "ככל שארנה לא תקיים את התחיבויותיה, תפעל ריט 1 להיפרע מהם את כל נזקיה". עתה נותר לראות אם שתי החברות יגישו הצעות רכישה מחייבות, ולפי איזה שווי. כפי שפורסם ב"כלכליסט", בעלי מניות מיעוט בקניונים בנהריה ובאשדוד טוענים לזכות סירוב בגין המכירה.

קניון ארנה בנהריה, צילום:  גיל נחושתן קניון ארנה בנהריה | צילום: גיל נחושתן קניון ארנה בנהריה, צילום:  גיל נחושתן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות