אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר - שביתה כללית במערכת הבריאות בעקבות רצח האחות בחולון

מחר - שביתה כללית במערכת הבריאות בעקבות רצח האחות בחולון

טובה קררו, שעבדה במרפאת של קופת חולים כללית בחולון, נמצאה ללא רוח חיים לאחר שגבר בן 78 הצית אותה; הוא נעצר זמן קצר לאחר מכן

14.03.2017, 12:02 | ספי קרופסקי
ההסתדרות הרפואית (הר"י) השביתה ב-11:00 את כל מרפאות הקהילה במחוז תל אביב, בעקבות רצח האחות טובה קררו הבוקר (ג') בחולון. האחות שעבדה במרפאה שברחוב קפלן בעיר נמצאה ללא רוח חיים לאחר שאנשי כוחות ההצלה הגיעו וכיבו את השריפה. גבר בן 78 שנמלט מהמקום אותר כעבור זמן קצר ונעצר בחשד לביצוע המעשה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע הבוקר כי כל מערכת הבריאות תושבת מחר (ד') לאות הזדהות עם אנשי מערכת הבריאות. ההחלטה על ההשבתה התקבלה בתיאום עם הסתדרות האחיות, הסתדרות עובדי המדינה וארגון עובדי שירותי בריאות כללית, שבה עבדה האחות.

שר הבריאות יעקב ליצמן הביע זעזוע מהאפשרות בה עובדת קופת חולים נרצחה על רקע טיפול רפואי בידי מטופל לכאורה. "מדובר בחציית כל הקווים האדומים של אלימות אסורה ומסוכנת. אני סומך על משטרת ישראל שמקיימת בשעה זו בדיקות ראשוניות כדי לחקור את האירוע הקשה ונמתין לקבלת ממצאים אלו", מסר השר, "אני מבקש לגבות את הצוותים הרפואיים ולחזק את הרופאים, האחיות וכלל עובדי מערכת הבריאות. לא נוכל להשלים עם מקרי אלימות נגד אנשי הרפואה ואין סיבה שתצדיק התנהגות נפשעת מעין זו. תנחומיי למשפחה היקרה בשעתה הקשה".

טובה קררו טובה קררו טובה קררו

המרפאה בה הוצתה האחות המרפאה בה הוצתה האחות המרפאה בה הוצתה האחות

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב מסר כי "מדובר במקרה קשה ומזעזע של אלימות ורצח כלפי עובדי מערכת הבריאות. ניתן למשטרה לחקור מהר ולמצות את הדין עם העבריין. אנחנו נמצאים בקשר עם קופת החולים ושולחים את תנחומינו למשפחה שנמצאת באבל קשה".

ראש העיר חולון שבה התרחש האירוע, מוטי ששון, מסר כי "זהו בוקר עצוב מאוד לכולנו, תושבי חולון והמדינה כולה. אני חש זעזוע עמוק מהתקיפה האכזרית ותוצאותיה הטרגיות שהביאו למותה של תושבת העיר. זוהי עליית מדרגה מזעזעת בפגיעה במשרתי ציבור העושים מלאכתם נאמנה למען תושבי העיר חולון והארץ כולה".

בעקבות המקרה המזעזע הבוקר בחולון פרסם משרד הבריאות נתונים על אירועי אלימות במערכת הבריאות. מהנתונים שפורסמו עולה כי בשנים האחרונות 2014-2016 - התרחשו כ-3,000 אירועי אלימות במערכת הבריאות (בבתי חולים הציבוריים והפרטיים, במרפאות בקהילה וכן הלאה). האירועים, באופן קבוע נחלקים ל- 75% אירועי אלימות מילולית: קללות, הרמת קול, איומים, התבטאויות לא ראויות, 25% הם אירועי אלימות פיזית המופגנים כנגד צוות רפואי ובככלו גם נגד מאבטחים. כ-75% מהאירועים מתרחשים בבתי החולים בדגש על המחלקות לרפואה דחופה ושערי בתי החולים. בכ-25% מקרים מוגשות תלונות במשטרה והמשטרה מטפלת בהגשת התיק לפרקליטות ומשם לבתי המשפט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות