אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יובל מרשק, מבעלי חברת התכוף לשעבר, הודה בהונאת מערכת הסיוע הצבאית האמריקאית צילום: שאטרסטוק

יובל מרשק, מבעלי חברת התכוף לשעבר, הודה בהונאת מערכת הסיוע הצבאית האמריקאית

מרשק הודה בעבירות הונאה, ביניהן עבירה באמצעות דואר, שתי הונאות באמצעי תקשורת דיגיטאלית והונאה משמעותית נוספת כנגד ארה"ב. בין היתר זייף מסמכים למכרז ביחד עם שותפים נוספים על מנת לקדם את הצעתו

14.03.2017, 13:05 | אסנת ניר
הישראלי יובל מרשק, שהיה מבעלי חברת התכוף לשעבר, הודה בכך שהונה את מערכת הסיוע הצבאית האמריקאית. משרד המשפטים האמריקאי עדכן אתמול (ב) כי מרשק הודה בהונאת תוכנית הסיוע הזר אמריקאי (FMF), דרכה משקיעה ארה"ב מיליארדי דולרים לסיוע לממשלות זרות, ביניהן ישראל, במימון תחמושת ושירותים צבאיים אמריקאים בלבד.

מרשק הודה בבית משפט מחוזי בקונטיקט במספר עבירות הונאה בין השנים 2009-2013, ביניהן עבירה באמצעות דואר, שתי הונאות באמצעי תקשורת דיגיטאלית והונאה משמעותית נוספת כנגד ארה"ב. בין היתר זייף מסמכים למכרז ביחד עם שותפים נוספים שקשרו יחדיו על מנת לקדם את הצעתו, על ידי יצירת מצג שווא כי המכרז תחרותי כשלמעשה אינו. בנוסף, מסר תצהיר כוזב למשרד ההגנה האמריקאי (DOD), בו הצהיר כי אינו מקבל עמלות וכי אינו עושה שימוש ברכיבים שאינם אמריקאים, כשלמעשה קיבל מרשק עמלות וביצע חלק מהשירותים מחוץ לארה"ב.
אילוסטרציה. יצר מצג שווא כי המכרז תחרותי כשלמעשה אינו, צילום: shutterstock אילוסטרציה. יצר מצג שווא כי המכרז תחרותי כשלמעשה אינו | צילום: shutterstock אילוסטרציה. יצר מצג שווא כי המכרז תחרותי כשלמעשה אינו, צילום: shutterstock

פעולות אלו מהוות הפרה של חוקי ותקנות הרגולציה האמריקאים, המחייבים תצהיר וכי לצורך קבלת המימון הרכיבים והשירותים בהם נעשה שימוש יהיו מתוצרת אמריקאית בלבד. קבלת העמלות התבצעה על ידי העברתם לחברה הממוקמת בקונטיקט בבעלות מקורב שהסתיר את יעודם האמיתי של כספים אלו.

כתב אישום הוגש נגדו על ידי בית משפט פדראלי בקונטיקט כבר בינואר 2016, בעקבותיו הוסגר מבולגריה באוקטובר. ארה"ב מציינת כי לצורך ההודאה באשמה עבדה בצמוד עם הממשלה הישראלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות