אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המבורגר טבעוני להמונים

המבורגר טבעוני להמונים

ההמבורגרים של Impossible Foods החלו להימכר כמזון מהיר

15.03.2017, 08:26 | גיל קליאן

החודש נרשמה אבן דרך נוספת בהתפתחות המטאורית של שוק תחליפי הבשר הטבעוניים: רשת המבורגרים ראשונה החלה לשווק לציבור הרחב את ההמבורגרים הטבעוניים של הסטארט־אפ Impossible Foods. החברה, שגייסה 182 מיליון דולר ממשקיעים נוצצים כמו ביל גייטס וגוגל ונצ'רס, השיקה את ההמבורגר שלה כמוצר פרימיום בקיץ האחרון, והחלה למכור אותו במסעדות שף נבחרות בניו יורק, בסן פרנסיסקו ובלוס אנג'לס.

עכשיו, עם תוכניות החברה להקים מפעל חדש למוצרים שלה, היא מנסה להתרחב אל ההמונים, ולמכור את ההמבורגרים שלה גם במאות אלפי מזללות המזון המהיר בארצות הברית. ההתחלה הצנועה היא ברשת Bareburger, שמפעילה כ־40 סניפים בניו יורק. בשלב זה ההמבורגר החדשני - שנודע ביכולת ה"דימום" שלו - מוגש רק בסניף אחד, וכוונת החברה היא להתרחב לסניפים נוספים בחודשים הקרובים וגם לרשתות נוספות.

המבורגר טבעוני של impossible foods המבורגר טבעוני של impossible foods המבורגר טבעוני של impossible foods

 

1

מקדונלד'ס בעניין

הרשת מתעניינת בקציצה הטבעונית

 

Impossible Foods לא מתכננת לשמור את ההמבורגר הטבעוני שלה רק לרשת אחת, ולפי הדיווחים היא מנהלת מגעים ראשוניים גם עם מקדונלד'ס. כך, נראה כי מה שמגביל את ההמבורגר עטור ההייפ של החברה הוא לא הביקוש, אלא ההיצע. כיום מייצרת החברה את ההמבורגרים שלה במנות קטנות סמוך למטה החברה באוניברסיטת ראטגרס בניו ג'רזי. בחודש הבא מתכננת החברה לפתוח מפעל ראשון בקליפורניה. אם החברה תצליח לייצר במפעל הזה מוצר איכותי בעל איכות וטעם עקביים - השמים הם הגבול.

2

תחרות בריאה

Beyond Meat כבר נמכרת לקמעונאית

 

Impossible Foods היא הראשונה שחדרה לרשת המבורגרים "רגילה" עם תחליף בשר טבעוני בעל טכנולוגיה עילית, אבל ההמבורגר של מתחרתה העיקרית Beyond Meat כבר מעטר את מדפי קמעונאית הענק הול פודס זה מספר חודשים. Beyond Meat מתגאה גם היא בגיוסי עתק, אבל היתרון שלה הוא שהמשקיעים שלה הם ענקיות מזון כמו ג'נרל מילס וחברת טייסון - אחת מחברות הבשר הגדולות בעולם, שרכשה נתח של 5% מ־Beyond Meat באוקטובר האחרון תמורת סכום שלא פורסם.

3

דימום צמחי

חלבון צמחי עם איכויות "בשריות"

המשותף לשתי יצרניות ההמבורגר הטבעוני הוא הניסיון לייצר מוצר שלא נופל במאום מהמקור, ואף מתעלה עליו. התגלית של Impossible Foods היתה חלבון צמחי בשם Heme, שנותן להמבורגר שלה טעם "בשרי" ו"מדמם". Beyond Meat לעומת זאת מנסה לייצר את חוויית ה"דימום" באמצעות סלק, והחלבונים בהמבורגר שלה מגיעים מתערובות חדשניות של קטניות. בינתיים מבקרי המזון שערכו השוואות בין שני המתחרים מחמיאים לשניהם, כך שלא מסתמן ניצחון ברור בקרב על הדם הטבעוני.

4

מכשלת המחיר

תג המחיר של ההמבורגר: 14 דולר

 

מכשלה לא קטנה עבור ההמבורגרים החדשים היא המחיר. ההמבורגר של Impossible Foods, בגרסת המזללה, יימכר תמורת 14 דולר להמבורגר, זאת לעומת דולררים בודדים למוצר רגיל. במחיר כזה קשה לראות את הצרכן הרגיל, זה שאינו מודע או שלא ממש אכפת לו מהנזקים הסביבתיים והבעיות המוסריות של גידול בעלי חיים לתעשיית מזון, מחליף את ההמבורגר הרגיל שלו בהמבורגר טבעוני. גם Beyond Meat עדיין לא מביאה בשורה בשורת המחיר, וההמבורגר שלה נמכר במסעדות בסן פרנסיסקו תמורת מ־20־19 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות