אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט תאפשר להתנסות באפליקציות ווינדוס 10 ללא התקנה צילום: winblogs

מיקרוסופט תאפשר להתנסות באפליקציות ווינדוס 10 ללא התקנה

המהלך נועד להגביר את הנראות של אפליקציות ווינדוס 10 לעומת תוכנות בהתקנה מקומית. השיטה החדשה תספק התנסות של שלוש דקות ללא צורך לצאת מהחלון בו נמצא המשתמש

15.03.2017, 11:19 | נמרוד צוק
למיקרוסופט יש רעיון חדש כיצד לגרום למשתמשי ווינדוס 10 להתקין יותר אפליקציות: טכנולוגיית הזרמה חדשה בשם Playable Ads. זו מאפשרת למפתחים שמריצים קמפיין מודעות באפליקציות ווינדוס אחרות, להציע למשתמשים התנסות מבלי צורך להתקין את האפליקציה, לשלם עליה או אפילו לעזוב את האפליקציה הנוכחית.

קראו עוד בכלכליסט

בדומה לאקוסיסטם של אנדרואיד או iOS, אחת הדרכים השכיחות בהן מפתחי אפליקציות ווינדוס מגיעים למשתמשים חדשים היא באמצעות הצגת מודעות גרפיות באפליקציות. הבעיה, אומרים בחברה, נעוצה בכך שהקלקה על מודעה כזו שולחת את המשתמש לחנות האפליקציות של מערכת ההפעלה, שם הוא צריך לקרוא את תיאור האפליקציה, להתקין אותה ולהתנסות בה תוך הפסקת הפעילות בה הוא עסק קודם לכן.

אפליקציות הניסיון של ווינדוס 10 יגבילו את זמן השימוש לכמה דקות, צילום מסך: מיקרוסופט אפליקציות הניסיון של ווינדוס 10 יגבילו את זמן השימוש לכמה דקות | צילום מסך: מיקרוסופט אפליקציות הניסיון של ווינדוס 10 יגבילו את זמן השימוש לכמה דקות, צילום מסך: מיקרוסופט

Playable Ads אמורה לפשט את התהליך הזה: בתפיסה החדשה הלחיצה על המודעה מציפה על המסך גרסה של האפליקציה לשימוש מיידי שמאפשרת התנסות למשך שלוש דקות. זאת מבלי שהמשתמש נדרש לעבור לחלון אחר או לבצע פעולות נוספות כלשהן. אם הוא אהב את האפליקציה הוא יכול להקליק על קישור נוסף שייקח אותו לחנות האפליקציות להתקנה. אם לא אהב הוא יכול להפסיק את ההתנסות ולחזור מיד למה שעשה לפני כן.

לטענת החברה, גישה זו אמורה לצמצם את היקף התופעה של משתמשים מאוכזבים שמתקינים אפליקציה ונוטשים אותה אחרי זמן קצר. וכך לשפר הן את התועלת הכלכלית של המפתחים מהקמפיינים והן את רמת שביעות הרצון של משתמשי הקצה. היא מתאימה במיוחד למשחקים ואינה דורשת פיתוח מיוחד כלשהו.

הרעיון של אפליקציות בסטרימינג צץ בחודשים האחרונים מכיוונים שונים, כאשר בשנה שעברה הדגימה אותו גוגל עבור סביבת אנדרואיד תחת השם "אפליקציות אינסטנט". גם עבור מיקרוסופט זה נראה כנסיון להתמודד עם הירידה בנכונות של משתמשים להתקין אפליקציות ולהשתמש בהן לאורך זמן. כאשר במקרה שלה ישנו אתגר נוסף של שכנוע אנשים לעבור מהפורמט המוכר של תוכנות דסקטופ (שעדיין זמין למשתמשי ווינדוס 10 וכנראה עדיין פופולרי יותר) לפורמט החדש של אפליקציות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עדיף להתנסות באלטרנטיבות חינמיות מצויינות
כמי שמזה שנים מתרחק מתוכנות של מיקרוסופט כמפני מגפה תגובתי: לא מדובשך ולא מעוקצך. ממליץ בכל פה על תוכנות הפעלה בקוד פתוח, על בסיס לינוקס (כמו למשל אובנטו ולינוקס-מינט) ועל אלפי התוכנות החינמיות העונות באופן מלא על צרכים של 99% מהצרכנים. מדוע לשלם למיקרוסופט, בסופו של דבר, על דבר שאפשר לקבל טוב ממנו ובחינם?
קוד פתוח  |  18.03.17
2.
לאליהו מה אתה בדיוק חושב שזו אנדרואיד?
אבל יש הבדל מהותי אחד בין אנדרואיד ל-windows. windows היא עדיין מערכת הפעלה לאירגונים אינם מחברים את כל המחשבים לרשת האינטרנט לכן ניתן להפעיל אותה ללא קישורים ל-microsoft אנדרואיד לעומת זאת היא מערכת הפעלה שנועדה אך ורק לתת לגוגל עוד מידע עליך ועדיין אתה משתמש בה.
ggg  |  15.03.17