אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
NBA: השחקנים המובילים פצועים או נחים והדיון על אורך הליגה מתעורר מחדש צילום: איי אף פי

NBA: השחקנים המובילים פצועים או נחים והדיון על אורך הליגה מתעורר מחדש

המאמן לשעבר, ג'ף ואן גנדי: "אם למדעי הספורט יש מושג מה באמת בריא לשחקנים, אז שיעדכנו את הליגה כמה משחקים יכולים השחקנים לשחק מבחינה בריאותית, וזה כל מה שהם יוכלו לשחק"

15.03.2017, 11:27 | שירות כלכליסט
המשחק ביום שבת בין גולדן סטייט ווריורס וסן אנטוניו ספרס התאפיין במחסור של הכוכבים הגדולים. דוגמה נוספת לבעיה של ה-NBA בכל הקשור למנוחה של השחקנים.

קראו עוד בכלכליסט

סטפן קארי על הספסל. מאמנים מוותרים על ניצחונות, צילום: איי אף פי סטפן קארי על הספסל. מאמנים מוותרים על ניצחונות | צילום: איי אף פי סטפן קארי על הספסל. מאמנים מוותרים על ניצחונות, צילום: איי אף פי

השחקנים החסרים: 3 שחקנים שזכו בתארי MVP בסדרות הגמר: טוני פרקר, קוואי לאונרד ואנדרה איגודלה; השחקנים האחרונים שזכו בתואר MVP: קווין דורנט וסטף קארי; שחקנים שנבחרו השנה לאולסטארס: קליי תומפסון, דריימונד גרין, קרי, דורנט, לאונרד; זוכה בתואר שחקן ההגנה של השנה, פעמיים: לאונרד.

דוראנט (ברך) ולאונרד (זעזוע מוח) נעדרו בגלל פציעה. למרקוס אלדרידג' מהספרס נעדר לתקופה לא ידועה לאחר שנתגלה הפרעה בקצב הלב. שאר הכוכבים של הווריורס נשארו על הספסל כי המאמן סטיב קר רצה שינוחו.

מאמן הכדורסל לשעבר ג'ף ואן גנדי הביע את דעתו הביקורתית כלפי הליגה. "שוב פעם אומרים לאוהדים שלא שמים עליהם", אמר. "הם אומרים: שלמו לנו מראש, ניקח לכם את הכסף ואז ניתן לכן איזה מוצר שאנחנו רוצים".

בהמשך הוסיף: "אם למדעי הספורט יש מושג מה באמת בריא לשחקנים, אז שיעדכנו את הליגה כמה משחקים יכולים השחקנים לשחק מבחינה בריאותית, וזה כל מה שהם יוכלו לשחק".

הווריורס, שהגיעו לאחר הפסד ביום שישי למיניסוטה, שיחקו מאז ה-27 בפברואר בשמונה ערים. קר אמר שבכל הקריירה שלו לא נתקל בלוח זמנים צפוף כל כך. מארק ג'קסון, המאמן לשעבר של הווריורס הצטרף לדעתו של ואן גנדי. "זה מוריד מהכיף של האוהדים, וזה מוריד מהערך של העונה הסדירה".

לואן גנדי הייתה ביקורת גם על ההחלטה לא לאפשר לאיגודלה לדבר עם התקשורת ביום שבת, מכיוון שלא התלבש למשחק. לאחר ההפסד ביום שישי אמר איגודלה דברים מעוררי מחלוקת והשווה עצמו לעבד. "התקשורת היא לכאורה שותפה של הליגה", אמר ואן גנדי. "אבל היא לא. זה חד צדדי. בעבר הייתה גישה לשחקנים תמורת מיליארד דולר. אבל היום הם לא חושבים שהם צריכים לבוא, ואנחנו לא יכולים לשאול אותם שאלות".

לאור הפציעות הרבות של שחקנים בשנים האחרונות חל דיון על אורך הליגה - 82 משחקי עונה רגילים מאקוטובר לאפריל. מאמנים כגון סטיב קר וגרג פופוביץ' מתלוננים על אורך העונה ולוח המשחקים כבר שנים ארוכות. "אני מרגש רע עבור האוהדים שבאו למשחק בלי הכוכבים" אמר קר. בהסכם העבודה החדשה, CBA, יש התייחסות של הליגה לעניין לוח המשחקים (יתקיימו פחות משחקים לילה אחרי לילה) - אך לא דובר על קיצור העונה, זאת למרות קריאות לקצר את העונה בכמה משחקים - לפחות תחילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות