אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"היינו מולטי-מיליונרים לפני שבוע ונישאר כאלה, אנחנו רוצים לשנות את העולם" צילום: עמית שאבי

מכירת מובילאיי

"היינו מולטי-מיליונרים לפני שבוע ונישאר כאלה, אנחנו רוצים לשנות את העולם"

כך אמר לפני זמן קצר מייסד מובילאיי פרופ' אמנון שעשוע במסיבת עיתונאים משותפת עם רה"מ ומנכ"ל אינטל העולמית. נתניהו: "נחתוך ברגולציה שתקשה על פיתוח המכונית האוטונומית"

14.03.2017, 19:32 | שחר אילן

"עסקת מובילאיי הושגה בזכות שילוב של כלכלה חופשית וטכנולוגיה מתקדמת", כך אמר לפני זמן קצר ראש הממשלה בנימין נתניהו. רה"מ אמר את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם ראשי מובילאיי, מייסד ויו"ר החברה פרופ' אמנון שעשוע ומנכ"ל מובילאיי זיו אבירם - זאת במסגרת מסע גזירת הקופון הפוליטי שעורכים ביממה האחרונה בכירי המערכת הפוליטית על עסקת אינטל מובילאי.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי נתניהו, "בלי כלכלה חופשית ושעורי מס לא אטרקטיביים לא נגיע לשום מקום. זה בא לידי ביטוי בעסקה הגדולה בתולדות ישראל שחברה עולמית רוכשת חברה ישראלית לא כדי לקחת אותה, אלא כדי להרחיב אותה". נתניהו הבטיח שיעשה הכל כדי לחתוך ברגולציה שתקשה על פיתוח המכונית האוטונומית בישראל.

רה"מ בנימין נתניהו עם מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ רה"מ בנימין נתניהו עם מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' וראשי מובילאיי אמנון שעשוע וזיו אבירם | צילום: עמית שאבי רה"מ בנימין נתניהו עם מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ

נתניהו הדגיש שרכישת מובילאיי תביא ליצירת אלפי מקומות עבודה בירושלים. "זה יכניס כסף לקופת המדינה שחלקו ילך להפחתת מיסים", אמר. בתשובה לשאלה מדוע לא להפנות את הכסף למטרות חברתיות, השיב: "הפחתת מיסים מסייעת לצמיחה נוספת שנותנת תקציבים. ההשקפה שלי היא שככל שאני מפחית את שעורי המס אני מקבל יותר מיסים ומקבל תוספת צמיחה. כשהכלכלה צומחת היא מייצרת תשתית מיסוי ומקבלים יותר כסף לקופת המדינה שאותו משקיעים בשירותים חברתיים. תקציבי החינוך, הבריאות והרווחה גדלו במיליארדים. אין ניגוד. כלכלות באירופה שהלכו בדרך אחרת, לא קיבלו תוצאות".

מנכ"ל אינטל: "הרכישה השנייה בגודלה שלנו בכל הזמנים"

 

מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ' אמר במסיבת העיתונאים עם נתניהו כי כי רכישת מובילאיי היא השנייה בגודלה שאינטל עשתה בתולדותיה. לדבריו, העסקה מעידה על האמונה של אינטל בישראל כמרכז של חדשנות ועל האמונה שלה בפוטנציאל של שוק המכוניות האוטונומיות. הוא הדגיש כי פיתוח המכונית האוטונומית של אינטל ייעשה מירושלים. "פרופ' שעשוע יוביל מירושלים את מאמצי אינטל בתחום המכונית האוטונומית בכל העולם. זו הזדמנות לישראל להוביל את נושא המכונית האוטונומית וליצור סטנדרטים לעולם כולו". הוא ציין ש"אינטל חושבת על עצמה על חברה ישראלית כמו שהיא חברה אמריקאית".

פרופ' שעשוע טען ש"זה לא הכסף. הכסף חשוב. אנחנו רוצים לשנות את העולם, לשנות את פני הערים. אם היה ספק שנצליח בעקבות המיזוג - אין ספק שנצליח. זה מיזוג משלים. כשמחברים את היכולות בינינו מקבלים ערך שהוא בלתי נתפס. סכום העסקה משני", טען. "הדבר העיקרי שאנחנו תמיד חותרים אליו הוא לשנות את העולם טכנולוגית. עכשיו אני מאמין שהסיכוי להצלחה כמעט ודאי".

שעשוע הדגיש: "היינו מולטי מיליונרים לפני שבוע ונישאר. זה לא הכסף. זה על הרחבת האפשרויות שלנו. לאינטל יש דברים רבים שלנו אין. אם אנחנו רוצים לשנות את העולם ולהיות שחקן מפתח במכוניות אוטונומיות יש הרבה היגיון לאחד כוחות".

מנכ"ל מובילאי זיו אבירם אמר ש"היה לי ולאמנון חזון לפתור בעית תאונות דרכים. זו אפדמיה של העולם המודרני. מיליון וחצי הרוגים וחמישים מיליון פצועים. זה בלתי נתפס. ראינו בזה יעד ענק. החיבור נותן לנו את הכלים לעשות את זה באמצעות חברת ענק שנותנת לנו להוביל את החזון".

שר הכלכלה אלי כהן אמר שישראל מצפה מהעסקה למיסים בהיקף של יותר ממיליארד דולר. עם זאת טען ש"הבשורה החשובה מבחינת ישראל היא לא כמה מס תקבל ישראל, אלא זה שישראל הופכת למוקד ידע בינלאומי לרכב האוטונומי. בשורה חשובה ונוספת זו קליטה של 3,300 עובדים נוספים בישראל בתעשיית הייטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מה החגיגה ?
סה"כ מערכות מחשב שאמורות להחליף את מקצוע הנהג המקצועי.. גם עוד 100 שנה זה לא יעבוד ! תכלס עם מערכות כאלה בכבישים יהיה פחד לצאת מהבית !! הרעיון אמנם מרשים אך לגמריי בספקטרום העתידני דעתי שהמימוש אי שם במאה ה 22 כולל כמובן סטריליזציה של מערכות דרכים ! והמחיר ששילמה אינטל ? ברור לציבור המשקיעים שלה , המניה יורדת ... יקר להחריד עבור פנטזיה ... (לפחות הם לא לקחו הלוואה בשווי שלהם כמו חברה אחרת שאנו מכירים)
שמעון  |  14.03.17
לכל התגובות