אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קש אאוט: טדי שגיא מכר 4.1% מפלייטק תמורת 113 מיליון ליש"ט צילום: אוראל כהן

קש אאוט: טדי שגיא מכר 4.1% מפלייטק תמורת 113 מיליון ליש"ט

המימוש בוצע במחיר מניה של 8.725 ליש"ט למניה, נמוך ב-4% ממחיר הסגירה של המניה אתמול בבורסה של לונדון. לאחר המכירה ימשיך שגיא להחזיק ב-17.8% ממניות החברה

15.03.2017, 10:53 | דרור רייך

טדי שגיא נפגש עם 113 מיליון ליש"ט במזומן - מימש 4.1% ממניות חברת פלייטק. המימוש בוצע במחיר מניה של 8.725 ליש"ט למניה, נמוך ב-4% ממחיר הסגירה של המניה אתמול בבורסה של לונדון.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במימוש מניות נוסף של שגיא, לאחר שבנובמבר מכר נתח נוסף מהחברה. אז שגיא מכר נתח גדול יותר של כ-10% שהם 32.3 מיליון מניות של פלייטק, בשווי של כ-300 מיליון ליש"ט.

טרם 2 המכירות נכון החזיק שגיא כ-33.6% ממניות פלייטק. לאחר המכירה הראשונה הוא ירד להחזקה של כ-23.6%, ולאחר המכירה השנייה הוא יחזיק ב-17.8% ממניות החברה וימשיך להיות מבעל המניות הגדול בחברה.

המהלך צפוי להגדיל את הסחירות של מניית פלייטק, לנוכח העובדה שמספר המניות הרגילות בשוק יגדל שוב באופן מהותי. מתחילת השנה מניית פלייטק טיפסה ב-10%  ונכון להיום עומד שווי השוק שלה על 2.8 מיליארד דולר.

אז למה שגיא מוריד את אחזקותיו בפלייטק? בחברה טוענים שמדובר במהלך אסטרטגי שנועד לגוון את פעילויותיה של קבוצת שגיא בתחומי הנדל"ן, חללי עבודה שיתופיים, פינטק ומסחר אלקטרוני.

טדי שגיא, צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק טדי שגיא | צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק טדי שגיא, צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק

שגיא ציין שהוא עדיין מאמין כי "פלייטק תמשיך לרשום צמיחה משמעותית בשנים הקרובות ומכירת המניות נועדה להשקעות בהזדמנויות עסקיות כגון פיתוח את פרוטפוליו

הנדל"ן של הקבוצה בלונדון ולהוביל את מהפכת חללי העבודה השיתופיים. ברצוני להשתמש בחלק מהנכסים האיקוניים ביותר בבירת אנגליה ולהקים בהם מרכזים יצירתיים שישמשו חברות סטרטאפ, עסקים קטנים ובינוניים ויזמים, אשר יוכלו לעבוד, לקיים קהילה עסקית ולצמוח יחדיו".

קבוצת טדי שגיא מחזיקה בנתח משמעותי במרקט טק, בעלת הקמדן מרקט של לונדון, אשר נסחרת בבורסה הראשית של לונדון. קבוצת שגיא היא גם בעלת השליטה בשתי חברות ציבוריות הנסחרות ב-AIM: סייפצ'ארג', פלטפורמת התשלומים המקוונת, וקרוסריידר, המתמחה בהפצת אפליקציות ומוצרים דיגיטליים.

שגיא מחזיק גם באופן פרטי בהולבורן לינקס, חברה המחזיקה שטח של כ-16 דונם במרכז לונדון ובן היתר מחזיקה בשדרה הסיצילאנית, אייקון לונדוני מוכר.

פלייטק, ספקית התוכנה והשירותים הגדולה בעולם לתעשיית ההימורים המקוונים דיווחה על זינק בהכנסות ב-2016 ב-12% לסכום של 708 מיליון יורו ובשורה התחתונה הרווח הנקי של פלייטק זינק ב-42% לסכום של 193 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות