אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח שנחשף בארה"ב: טראמפ שילם 38 מיליון דולר מס על הכנסות בשנת 2005 צילום: איי פי

דו"ח שנחשף בארה"ב: טראמפ שילם 38 מיליון דולר מס על הכנסות בשנת 2005

על פי נתונים שנחשפו עולה, כי טראמפ שילם שיעור מס של 24%-25% על הכנסות של מעל 152 מיליון דולר. הבית הלבן אישר את הנתונים, אך עקץ: "אתם נואשים לרייטינג כשאתם מוכנים להפר את החוק כדי לקדם סיפור על שני עמודים מתוך הצהרת מס מלפני יותר מעשור"

15.03.2017, 11:24 | שירות כלכליסט
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הרוויח ב-2005 מעל 152.7 מיליון דולר ושילם 38.4 מיליון דולר במסים פדראליים, כך עולה משני עמודים מתוך הצהרת המס שלו עבור אותה שנה, שפורסמו באתר MSNBC. הבית הלבן אישר את הנתונים לאחר שנודע כי הם יפורסמו בכל מקרה. על פי הנתונים שדווחו עולה כי טראמפ שילם שיעור מס של בין 24%-25% בשנת 2005. הפרסום מגיע לאחר שטראמפ הפר מסורת של 40 שנה, לפיה מועמדים לנשיאות חושפים את הצהרות המס שלהם.

העיתונאי זוכה הפוליצר דיוויד קיי ג'ונסטון, שחשף את המסמך, אמר כי הוא הגיע לידיו "בדואר" ובלי שהתחייב לדבר בתמורה. עוד עולה מהמסמך כי טראמפ ביצע ב-2005 מחיקת שווי של 105 מיליון דולר על הפסדים של החברות שלו, שאפשרה לו לחסוך מיליונים נוספים בתשלומי מס.

קראו עוד בכלכליסט

דונלד טראמפ , צילום: איי פי דונלד טראמפ | צילום: איי פי דונלד טראמפ , צילום: איי פי

על פי הפרסום, טראמפ ואשתו מלניה שילמו 5.3 מיליון דולר מס הכנסה פדראלי ועוד 31 מיליון דולר במס המכונה alternative minimum tax, המכונה "מס עשירים" כי הוא חל על בעלי הכנסות גבוהות. למרבה העניין, טראמפ מעוניין לבטל את המס הזה. הוא שילם גם מס עצמאיים של 1.9 מיליון דולר.

שני העמודים שפורסמו לא כוללים מידע על מקורות ההכנסה והקשרים העסקיים של טראמפ, אך כן משקפים את סוגי ההכנסות: קרוב למיליון דולר בשכר, 9.5 מיליון דולר בריבית חייבת במס, 42.4 מיליון דולר הכנסות מהעסקים שלו, 32.2 מיליון דולר ברווחי הון ו-67.4 מיליון דולר מ"שכירות, תמלוגים, שותפויות, קרנות נאמנות וכן הלאה".

הבית הלבן אמנם אישר את הנתונים, אך לא חסך ביקורת מ-MSNBC. "אתם יודעים שאתם נואשים לרייטינג כשאתם מוכנים להפר את החוק כדי לקדם סיפור על שני עמודים מתוך הצהרת מס מלפני יותר מעשור", נכתב בהצהרה. "טראמפ הוא אחד מאנשי העסקים המצליחים ביותר בעולם, ולא שילם יותר מס מכפי שנדרש לפי החוק".

הפרטים שנחשפו מערערים על הטענות שעלו במהלך מערכת הבחירות, שטראמפ לא שילם כלל מס הכנסה באותה תקופה, הודות להפסד של 916 מיליון דולר עליו דיווח ב-1995. "התקשורת הלא ישרה יכולה להמשיך ולקדם את האג'נדה הזו שלה, בעוד הנשיא יתמקד באג'נדה שלו, שכוללת רפורמת מסים שתטיב עם כל האמריקאים", הוסיפו בבית הלבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות