אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דריכות באירופה: החלה ההצבעה בבחירות בהולנד

על פי הסקרים האחרונים, חרט וילדרס, מנהיג מפלגת הימין PVV, מפגר במעט אחרי ראש הממשלה הנוכחי מארק רוטה

15.03.2017, 11:51 | מערכת כלכליסט

ברחבי הולנד נפתחו היום הקלפיות במערכת הבחירות לראשות ממשלת הולנד, שנחשבת אבן בוחן לעליית הימין הפופוליסטי באירופה. על פי הסקרים האחרונים, חרט וילדרס, מנהיג מפלגת החופש (PVV) האנטי מוסלמית שהבטיח שיפעל להוצאת הולנד מהאיחוד האירופי, מפגר במעט מאחורי ראש הממשלה הנוכחי מארק רוטה מהמפלגה הליברל הקונסרבטיבית (VVD). עם זאת, אף אחת מהמפלגות לא צפויה להשיג יותר מ-30% מהקולות. אם כי ייתכנו הפתעות, שכן לפי הסקרים האחרונים, בסביבות 40% מהמצביעים עדיין לא החליטו למי יצביעו.

בבחירות משתתפות 28 מפלגות, המתחרות על 150 מושבים בפרלמנט. כך שתידרש קואליציה כדי להקים ממשלה, תהליך שעשוי לארוך חודשים. רוטה כבר הודיע שלא ייכנס לקואליציה עם וילדרס, שלא זוכה לאהדה גם בקרב מרבית המפלגות האחרות. לכן, ההערכה היא שוילדרס, המכונה טראמפ ההולנדי, יתקשה להקים ממשלהה גם אם יזכה ברוב הקולות. הקלפיות יסגרו בתשע בערב שעון הולנד (22:00 שעון ישראל).

חרט וילדרס, מועמד הימין, מצביע בבחירות בהולנד, צילום: איי פי חרט וילדרס, מועמד הימין, מצביע בבחירות בהולנד | צילום: איי פי חרט וילדרס, מועמד הימין, מצביע בבחירות בהולנד, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות