אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סופת השלגים סטלה הכתה בחוף המזרחי של ארה"ב: 6,000 טיסות בוטלו

בכמה מדינות באזור הוכרז מצב חירום, המקיף כ-50 מיליון בני אדם. עד תום הסופה, עוצמת הרוח צפויה להגיע לכ-100 קמ"ש והטמפרטורות צפויות להגיע למינוס 2 עד מינוס 4 מעלות צלזיוס. בתי הספר נסגרו ואלפי ילדים נותרו בבתיהם

15.03.2017, 14:31 | שירות כלכליסט

סופת השלגים "סְטֶלה" הכתה בחופה המזרחי של ארה"ב, ובכמה מדינות באזור הוכרז מצב חירום, המקיף כ-50 מיליון בני אדם בארה"ב.

למעלה מ-6,000 טיסות בוטלו ושירותי החירום ופינוי השלג פועלים סביב השעון כדי לנקות את הכבישים משלג. בניו יורק עובדי השירותים עובדים במשמרות של 12 שעות ומספר מפלסות השלג הפועלות כעת הוא כ-1,600.

אפילו בתי הספר נסגרו ואלפי ילדים נותרו בבתיהם.

מפלסים שלג בניו יורק, צילום: אם סי טי מפלסים שלג בניו יורק | צילום: אם סי טי מפלסים שלג בניו יורק, צילום: אם סי טי

עד תום הסופה, עוצמת הרוח צפויה להגיע לכ-100 קמ"ש והטמפרטורות צפויות להגיע למינוס 2 עד מינוס 4 מעלות צלזיוס. כמות השלג היורדת לשעה היא 5-10 סנטימטרים ובמקומות מסוימים גובה השלג צפוי להגיע אף ל-50 ס"מ. עם זאת, השלג בניו יורק לא היה גרוע כפי שצפו החזאים.

את התנאים הקשים ביותר ספגו וושינגטון הבירה ובוסטון. בסך הכל כ-210 אלף בתים התמודדו עם הפסקות חשמל בשל הסופה. תושבי ניו יורק והסביבה רוקנו מדפים בהצטיידם במזון.

"הטבע יכול להיות בלתי צפוי לפעמים", אמר מושל ניו יורק אנדרו קומו במסיבת עיתונאים. בינתיים הרשויות מבקשות מהציבור להימנע מלנסוע בדרכים שכן השלג המפשיר מהווה סכנה לנהגים.

מניותיהן של חברות תעופה החלו לאבד גובה עם גל ביטולי הטיסות והעיכובים. יונייטד קונטיננטל הובילה את הירידות עם נפילה של 3.3%, ולאחרי אמריקן איירליינס רשמה ירידה של 2.1%.

נכון לאתמול, גבתה הסופה את חייהם של שני גברים במילווקי והסופה צפויה לחצות את האוקיינוס האטלנטי ולנחות בחופי בריטניה ביום שישי, ולהביא עמה רוחות במהירות של כ-95 קמ"ש וגשמים כבדים ברוב המדינה.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הייתה אמורה לבקר אתמול בארה"ב לפגישה עם הנשיא דונלד טראמפ, אולם נאלצה לדחות את ביקורה בוושינגטון ליום שישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות