אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בתעשייה האווירית: ביהמ"ש האריך את מעצרו של העובד הבכיר צילום: תעשייה אווירית

פרשת השחיתות בתעשייה האווירית: ביהמ"ש האריך את מעצרו של העובד הבכיר

לאחר שהמשטרה עצרה הבוקר 13 מעורבים בחשד שסייעו לספקים לזכות במכרזים ולקבל תשלומים שונים תוך כיפוף הנהלים והצגת מצגי שווא על טיב והיקף השירותים שינתנו

15.03.2017, 15:08 | אסנת ניר ותומר גנון

פרשת השחיתות בתעשייה האווירית: שופט בית משפט השלום בראשל"צ, עמית מיכלס, האריך ב-15 יום את מעצרו של עובד בכיר בחברה החשוד בביצוע עבירות שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. השופט דחה את בקשת עורך דינו, רן תגר, לאסור את פרסום שמו אולם הורה על עיכוב ביצוע ההחלטה על מחר.

קראו עוד בכלכליסט

"היום הגיעה לסיומה חקירה של שנה של בעלי תפקידים בכירים בחברה הממשלתית וספקים של החברה הממשלתית", אמר נציג המשטרה בדיון. "כולם חברו יחד לצורך ביצוע עבירות חמורות. לא מדובר רק בעבירות כלכליות, חלקן עבירות קלאסיות: שוחד, קבלת דבר במרמה. החשוד נקשר למספר פרשיות. הוא פעל באופן פלילי על מנת לאפשר לספקית של התעשייה אווירית לספק שירותים שלא הייתה אמורה לספק, תוך סכנה לשלום הציבור. החשוד ביצע את כל הפעולות על מנת שהחברה תהיה ספקית והיא מהווה מסוכנות. בלעדיו מסוכנות החברה לא הייתה קיימת. ברגע שחברה מספקת שירותים מסויימים לתעשייה אווירית שהיא לא אמורה לספק אותם, והוא פועל לקדם את אותה חברה, זו מסוכנותו".

"קיים חשד סביר בעוצמה גבוהה ביותר הקושר את החשוד לכלל העבירות המיוחסות לו", קבע השופט מיכלס שהורה על הארכת המעצר ב-15 יום. "בתיק החקירה עשרות מסמכים המבססים על כך שיש חשד סביר נגד החשוד.

נגד החשוד קיים חשש מעצר של מסוכנות, אין מדובר במסוכנות לפגיעה פיסית אלא מסוכנות הנובעת מתוצאות מעצר של אנשים בכל הנוגע לחברות עמן התקשרה תעשייה אוווירית והפועל היוצא של התקשרות זו. כמו כן קיים חשש כבד כי שחרורו יוביל לשיבוש חקירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות