אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעטפת נפץ התפוצצה במשרדי קרן המטבע הבינלאומית בפריז צילום: בלומברג

מעטפת נפץ התפוצצה במשרדי קרן המטבע הבינלאומית בפריז

על פי הדיווחים, אדם אחד נפצע באורח קל; מדיווחים ביוון עולה כי המעטפה נשלחה משם; הקבוצה האנרכיסטית היוונית "הקונספירציה של תאי האש" לקחה אחריות על שליחת מעטפת נפץ לשר האוצר הגרמני

16.03.2017, 14:11 | שירות כלכליסט

מכתב שמוען למשרדי קרן המטבע הבינלאומית בפריז התפוצץ ופצע אדם אחד באורח קל, כך על פי הדיווחים המתפרסמים היום (ה') בתקשורת. הפצוע הוא עוזר בכיר שנפצע קל בידיו ובפניו לאחר שפתח את המכתב.

בתוך כך מסרה ממשלת יוון כי עודכנה שהמעטפה נשלחה מהמדינה, והמודיעין היווני בודק את האפשרות שהקבוצה האנרכיסטית "הקונספירציה של תאי האש" עומדת מאחורי צעד זה. הארגון לקח אחריות על שליחת מעטפת הנפץ לשר האוצר הגרמני וולפגנג שויבלה, שהתגלתה אמש.

כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, צילום: איי פי כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית | צילום: איי פי כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, צילום: איי פי

גורם רשמי במשטרת פריז אמר שלא דווח על כל נזק נוסף בעקבות התקרית. כרגע לא ברור מי שלח את המכתב. הגורם אמר שמומחי זיהוי פלילי נמצאים במקום.

צרפת נמצאת בכוננות חירום נוכח שורה של התקפות טרור קטלניות מצד גורמים אסלאמיים קיצוניים במהלך השנתיים האחרונות. לפי משטרת פריז, המעטפה שהתפוצצה היום במשרדי קרן המטבע כללה מטען מתוצרת בית, וכי התקבלו שיחות איום למשרדי הקרן לפני כן, אך לא ברור האם יש לכך קשר לפיצוץ. 

האירוע מתרחש שישה שבועות בלבד טרם הבחירות לנשיאות בצרפת ומגיע לאחר שהארגון היווני "הקונספירציה של תאי האש" ( Conspiracy of Fire Cells ) לקח אחריות על חבילת הנפץ שנתגלתה במשרד האוצר הגרמני אמש. לדברי השר היווני לביטחון פנים, ניקוס טוסקאס, אמר כי הרשויות בצרפת מסרו לו שהמעטפה נשלחה מיוון.

ראש קרן המטבע כריסטין לגארד השוהה בפרנקפורט אמרה בעקבות התקרית: "עודכנתי על הפיצוץ במטה הקרן בפריז, שגרם לפציעה של אחד מחברי הצוות. לבי עם אנשי המטה ואני בקשר איתם. אני מגנה את הפעולה הפחדנית האלימה הזו ומדגישה שוב את נחישותה של הקרן להמשיך למלא את המנדט שלה. אנו משתפים פעולה באופן הדוק עם הרשויות בצרפת בחקירת האירוע ובהבטחת שלומם ובטחונם של אנשי הצוות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות