אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רקמה אנושית חיה: מדענים בספרד ייצרו במדפסת עור אנושי

מדפסת תלת ממד הדפיסה 100 סמ"ר עור אנושי בפחות מ-35 דקות, במה שעשויה להיות פריצת דרך בטיפול בנפגעי כוויות

18.03.2017, 08:12 | שירות כלכליסט

מדענים בספרד הצליחו לייצר עור אנושי, תוך שימוש במדפסת תלת ממד ביולוגית. למרות שעור אנושי מהונדס ניתן לייצור באופן מסחרי, מדובר בתהליך יקר וארוך.

מחקר שנערך באוניברסיטת קרלוס השלישי במדריד עשוי להביא בסופו של דבר לייצור כמויות גדולות של עור אנושי, הדרוש לטיפול בנפגעי כוויות ותאונות.

לדברי חוזה לואיס חורקנו, ראש מחלקת ההנדסה הביולוגית באוניברסיטה "הרעיון להשתמש במדפסות תלת ממד ביולוגיות ליצירת רקמה אנושית הוא פריצת דרך משמעותית, "עד עתה ייצרנו עור באופן ידני. השימוש במדפסת, והשליטה בכמות העור על פני זמן ומרחב, נותנת לנו אפשרויות שלא יכולנו לדמיין בעבר". 

הרכיב העיקרי הדרוש כדי להדפיס עור אנושי הוא "דיו ביולוגי", חומר עתיר רכיבים ביולוגיים כגון פלסמה, ותאי עור אנושיים. המדענים משתמשים במחשב, ומניחים את הדיו הביולוגי על מצע הדפסה כדי להדפיס את העור.

למרות שהתהליך עדיין בשלבים מוקדמים, המדענים בספרד סבורים שהטכנולוגיה הזאת תאפשר לתכנן ולהדפיס בעתיד גם איברים אנושיים מורכבים יותר, כגון כליות ולבבות, למרות שעדיין לא ידוע מתי זה יהיה אפשרי. בינתיים, המדפסת שלהם מסוגלת להדפיס 100 סמ"ר של עור אנושי תלת ממדי, בפחות מ-35 דקות, זינוק משמעותי ביחס למה שהיה אפשרי עד עתה.

מדענים בספרד הדפיסו עור אנושי במדפסת תלת ממד, צילום רויטרס מדענים בספרד הדפיסו עור אנושי במדפסת תלת ממד | צילום רויטרס מדענים בספרד הדפיסו עור אנושי במדפסת תלת ממד, צילום רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
ראיתי ביוטיוב אתמול שראיינו מישהו ששהה באזור 51
מדען בכיר מאוד שאמר שבאזור 51 אחת החלליותשהתרסקה חלק מהחייזרים נשארו בחיים והם היו בגילאים של 800 שנה והוא שאל אותם איך הם מגיעים לגילאים כאלו אני מתאר שסופר על חלק מהטכנלוגייה איך להגיע לגילאים כאלו והם אמרו שהם באו מכוכב קרוב יחסית הסרטון קושר על זה שאובמה הזהיר את רוסיה מפני פלישה של חייזרים ב 2017 ושיש צורך לבנות טילים מאו גדולים כדי להפיל את ספינות החייזרים הודלף מויקיליס אמיתי
דני  |  18.03.17
לכל התגובות