אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ריאליטי זכתה בהתמחרות על נכס של פישמן בתמורה לכ-70 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

קרן ריאליטי זכתה בהתמחרות על נכס של פישמן בתמורה לכ-70 מיליון שקל

הקרן גברה על הכשרת הישוב, אאורה ויובלים; מדובר בנכס שממוקם בדרום תל אביב המשמש כיום לתעשייה אך לפי הערכות תוכנית המתאר החדשה של העיר תאפשר לשנות את יעודו למגורים ותעסוקה

16.03.2017, 21:09 | דותן לוי

כונסי הנכסים של אליעזר פישמן השלימו הערב (ה') עסקת מכירה נוספת של נכס שהוחזק על ידי חברות שהיו בבעלותו של איש העסקים פושט הרגל והוצע למכירה מטעם בנק הפועלים – הנושה העיקרי של הנכס. לנכס שהוחזק על ידי חברה בשם "מאפיית אילת" בדרום תל אביב הוגשו ארבע הצעות ולאחר הליך התמחרות נקבע כי הזוכה היא קרן ריאליטי אשר הציעה עבור הנכס סכום של 70.75 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הכניסה להתמחרות עמד על כ-45 מיליון שקל, כך שמבחינת כונסי הנכסים ובנק הפועלים מדובר במימוש מוצלח. על הנכס התחרו מלבד הקרן גם חברת יובלים של איציק ברוך ורן בלינקיס שהצעתם הייתה הקרובה ביותר לזו של ריאליטי ועמדה על 70.5 מיליון שקל; חברת אאורה של יעקב אטרקצ'י אשר הצעתה עמדה על 68.75 מיליון שקל; והצעה נוספת הוגשה על ידי עופר נמרודי באמצעות חברת הכשרת הישוב בגובה 60 מיליון שקל. נמרודי גם מחזיק בנכס סמוך כך שזכייה במכרז הייתה מאפשרת לו לממש תוכנית גדולה יותר.

אליעזר פישמן. נכס רביעי שממומש, צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן. נכס רביעי שממומש | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן. נכס רביעי שממומש, צילום: אוראל כהן

מדובר בנכס המשתרע על 3.6 דונם וממוקם ברחוב התחייה 16 א' והתחיה 18 בסמוך לגן כרונינגן, לאצטדיון בלומפילד ולרחובות שלבים והיינריך היינה. יעוד הנכס כיום הינו לתעשיה וזכויות הבנייה בו הן בהיקף של 120% (4,320 מ"ר) ופועלת בו מזקקת הוויסקי מילק אנד האני, בית דפוס וחנות הציוד למסעדות – מיסטרל. יחד עם זאת, הנכס נכלל בתוכנית המתאר החדשה של ת"א (תא/5000) והערכה היא כי ניתן יהיה לשנות את התב"ע לטובת מגורים ותעסוקה ולהגדיל משמעותית את זכויות הבנייה. הרח"ק (מונח המשמש להגדרת שטחי הבנייה במגרש) באזור זה הוגדר בתוכנית המתאר כ-5-12 כלומר בתרחיש החיובי ניתן יהיה לבנות במקום עד כ-40 אלף מ"ר, בהתאם להחלטת הוועדה המקומית.

קרן ריאליטי,  הזוכה בהתמחרות מוחזקת על ידי השותפים מיקי ורדי, לשעבר ראש רשות מקרקעי ישראל, אסף ורדי, אוהד רוזן ושלמה גוטמן. הקרן מתמחה בהשבחת נכסי נדל"ן ופועלת לפיתוח עירוני בנכסיה בשיתוף פעולה עם הרשויות השונות. על משקיעי הקרן נמנים גופים מוסדיים, אוניברסיטאות ומשקיעים פרטיים ישראלים וזרים.

מדובר בנכס רביעי שמומש על ידי כונסי הנכסים מטעם בנק הפועלים עורכי הדין פנחס רובין וירון אלכאוי ממשרד גורניצקי ושות'. עד כה מומשו חברת הדלק טן, סידיקיי (חברה שעיקר נכסה היה מגרש בפתח תקווה), והעיתון גלובס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות