אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת מצטרפת לחקירת השחיתות באיירבוס - חשד לשימוש אסור במתווכים צילום: בלומברג

צרפת מצטרפת לחקירת השחיתות באיירבוס - חשד לשימוש אסור במתווכים

עבירות של שימוש אסור במתווכים ותשלומי שוחד בסעודיה כבר נבדקים על ידי הרשויות הבריטיות. במקביל - אוסטריה דורשת פיצוי של מיליארד דולר מהחברה בטענה להונאה שהובילה לרכש מטוסי קרב

17.03.2017, 10:27 | שירות כלכליסט

הרשות לחקירת פשעים פיננסיים בצרפת החלה בחקירה ראשונית בענקית התעופה איירבוס בחשד לשחיתות בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בחקירה של עברות לכאורה שנבדקות מאז שנה שעברה במקביל בידי היחידה לפשעי הונאה חמורים באנגליה. החשדות כוללים בין השאר שימוש לא תקין במתווכים על מנת להשיג עסקאות למטוסים מסחריים. איירבוס דיווחה כי היא משתפת פעולה עם החקירות.

בחודש שעבר דרשה ממשלת אוסטריה פיצוי של 1 מיליארד דולר מאיירבוס בשל רכישת מטוסי הקרב מדגם "יורופייטר טייפון" ב-2003. משרד הביטחון האוסטרי מאשים את איירבוס ב"הונאה ותרמית" שהובילו לרכישת המטוסים. איירבוס דחתה האשמות אלו.

בנוסף, המשרד לחקירת פשעי הונאה חמורים בבריטניה ממשיך לחקור את ההאשמות לגבי תשלומי שוחד מצד חברת בת של איירבוס בערב הסעודית. החברה אמרה כי היא משתפת פעולה עם חקירה זו.

האשמות אלו הביאו ב-2012 את איירבוס לערוך בדק בית. בתגובה לממצאי החקירה הפנימית ערכה החברה שינויים באופן פעילותה העסקית. אולם החברה עדיין עומדת בפני חשיפה פיננסית עצומה אפשרית מצד חוקרי השחיתות. חקירות כאלו עלולות להוביל לקנסות עצומים.

טום אנדרס מנכ"ל איירבוס, צילום: בלומברג טום אנדרס מנכ"ל איירבוס | צילום: בלומברג טום אנדרס מנכ"ל איירבוס, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות