אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת ונצואלה נגד האופים: הכנתם בראוניז? תשלמו צילום: שאטרסטוק

ממשלת ונצואלה נגד האופים: הכנתם בראוניז? תשלמו

האינפלציה והמחסור במוצרי יסוד במדינה הדרום אמריקאית הובילו להגבלת השימוש ב-90% מהקמח לאפיית לחם בלבד; הממשלה נלחמת עתה בבעלי מאפיות שהשתמשו בקמח מיובא לאפיית "מאפים לא חוקיים" כמו עוגיות וקרואסונים

18.03.2017, 10:58 | שירות כלכליסט
המחסור באוכל בוונצואלה מוביל לכך שהממשלה מאיימת להעניש מאפיות שלא יצייתו לחוקי הלחם החדשים, המגבילים את השימוש בקמח.

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה הסוציאליסטית בראשותו של הנשיא ניקולס מאדורו מאשימה אופים באחריות למחסור בלחם, והבטיחה כי תפעל נגד אותן מאפיות שמפרות את הרגולציה על הייצור. בהתאם, השבוע נעצרו כבר ארבעה בעלי מאפיות, המואשמים שאפו בראוניז ומאפים לא חוקיים, זאת מכיוון שהקמח אמור היה לשמש להכנת לחם. "הם ישלמו על זה, אני נשבע", אמר מאדורו מוקדם יותר השבוע, "האחראים למלחמת הלחם ישלמו על זה, ושלא יעזו לטעון שזו רדיפה פוליטית".

מאדורו. נשבע שישלמו על זה, צילום: איי אף פי מאדורו. נשבע שישלמו על זה | צילום: איי אף פי מאדורו. נשבע שישלמו על זה, צילום: איי אף פי

השבוע נשלחו מפקחים ל-700 מאפיות ברחבי הבירה קרקאס במטרה לאכוף את החוק, לפיו 90% מהקמח במדינה מיועד לאפיית לחם ומוצרים דומים ולא למאפים מתוקים ולעוגות.

ונצואלה אינה מייצרת קמח בעצמה, והממשלה מייבאת אותו ומחלקת אותו בין המאפיות. כיצואנית נפט מובילה המדינה נפגעה במיוחד מירידת המחירים מאז 2014, וסובלת ממשבר כלכלי חמור הבא לידי ביטוי באינפלציה של מעל 500% ומחסור במוצרי יסוד.

טענת הממשלה היא כי המאפיות מפרות את החוק ואופות מאפים מתוקים ויקרים יותר, כמו קרואסונים ועוגיות, זאת על מנת להעלות את הרווחים שלהן.

עם זאת, באיגוד המאפיות בוונצואלה פוויאן, מכחישים את ההאשמות וטוענים כי הממשלה לא מוודאת שיש להן מספיק מלאי. בציוץ שפורסם בחשבון הטוויטר של האיגוד נכתב כי ל-80% מהמאפיות אין קמח ו-20% קיבלו רק 10% מהאספקה החודשית שלהן. בהמשך אימץ האיגוד את ההאשטאג TodosSomosPanaderos , שפירושו "כולנו אופים" ודרש לקיים פגישה דחופה עם הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מגיב 8 אתה חי בסרט
נחמד שאתה יודע לשלול את מה שאתה לא מבין אבל זה ניסיון דלוח לכפות את האמת שלך על אחרים. אהמהמה לא תמיד לאחרים בא לשמוע את הדעה שלך. אתה לא מבין כי אתה חי במדינת קומבינה. כשתחיה במדינה עם חוק וסדר שדואגת לך בתור אזרח אולי אז תבין. אבל אולי לא. בכל זאת תתלונן שלא נותנים לך יותר...
חי את המציאות  |  24.04.17
8.
ל-1: אין דבר כזה כמו "סוציאליזם מתון".
כל מדינה סוציאליסטית בסופו של דבר מתמוטטת. אם הסוציאליזם חריף כמו בונצואלה הן מתמוטטות מהר, ואם הסוציאליזם הוא "מתון" כמו בצרפת ובגרמניה הן מתמוטטות לאט. תבדוק מה קורה במדינות ה"מוצלחות" הללו, שהחובות שלהן מרקיעי שחקים, התושבים לא מביאים ילדים לעולם (כי למה להתאמץ? ממילא המדינה תדאג להם לעת זקנתם), ובמקום זאת הם נאלצים לייבא מליוני מהגרים מן העולם השלישי, אשר עוסקים בפשיעה ובטרור. סוציאליזם לא עובד, נקודה.
אורן  |  20.03.17
לכל התגובות