אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חגיגת שכר אחרונה בתעודות הסל של הראל

חגיגת שכר אחרונה בתעודות הסל של הראל

מנכ"ל הראל סל אורי שור קיבל ב־2016 שכר בעלות 5.2 מיליון שקל — שייחתך החל מהשנה

19.03.2017, 08:45 | רחלי בינדמן

ברקע תוצאות טובות של חברת תעודות הסל של הראל, עלות שכרו של מנכ"ל החברת אורי שור שברה שיא בשנת 2016. עלות שכרו של שור הסתכמה ב־5.2 מיליון שקל, מתוכם בונוס של 3.6 מיליון שקל שנגזר מרווחי החברה. מדובר בעלות שכר שמגיעה לרמות שכר של מנכ"ל בנק גדול עד לאחרונה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסכם העסקתו של שור, שנמנה על מייסדי פעילות תעודות הסל של הראל, הוא והצוות שלו זכאים ל־20% מהרווח הנקי התיאורטי של פעילות הראל מוצרים פיננסים — החברה־האם של פעילות תעודות הסל, שאינה ציבורית. שור יקבל 50% לפחות מהמענק והיתרה תתחלק בקרב הצוות שלו.

לפי דו"חות החברה, שור היה זכאי בתשעת החודשים הראשונים של 2016, אז תם הסכם העסקתו, ל־13% מהרווח של פעילות המוצרים הפיננסים של החברה — כלומר הרווח של פעילות זו עמד על כ־28 מיליון שקל. עלות שכרו של שור ב־2016 מצטרפת לעלות שכר של 4.3 מיליון שקל ב־2015 ו־3.1 מיליון שקל ב־2014.

נכון להיום, חגיגת השכר של שור הסתיימה. החל מספטמבר האחרון עודכן הסכם ההעסקה שלו בהתאם למדיניות התגמול החדשה בקבוצת הראל, בעקבות מגבלת חוק שכר הבכירים בגופים פיננסים.

לצד שכר הבסיס בעלות של 909 אלף שקל בשנה יוכל לקבל שור בונוס שלא יעלה על 7.2 משכורות בלבד — כך שעלות שכרו העתידית לא תעלה על כ־1.5 מיליון שקל.

אורי שור מנכ"ל הראל תעודות סל אורי שור מנכ"ל הראל תעודות סל אורי שור מנכ"ל הראל תעודות סל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות