אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל נספרסו: "שיתוף עובדים הוא מפתח לארגון חזק" צילום: עמית שעל

מנכ"ל נספרסו: "שיתוף עובדים הוא מפתח לארגון חזק"

משה מרי בשאלון אסוציאציות על האתגרים בניהול, סחר הוגן והתחרות מול קפה עלית

19.03.2017, 09:08 | 

הצלחה

הרבה אנשים חושבים שהצלחה היא עצם ההגעה למטרה. הגעת? סימן שהצלחת. אני דווקא מאמין שהצלחה היא לא רק עצם ההגעה למטרה, אלא הפעולות שאתה עושה כדי להגיע אליה. הצלחה זה לדעת לאן אתה רוצה לכוון. בן אדם שנמצא בתנועה, ששואף, שחותר כל הזמן קדימה — זו הצלחה בעיניי.

סחר הוגן

מושג שמתייחס בעיקר להיבט התשלום ההוגן לחקלאים. נספרסו משלמת לחקלאים 30%–40% יותר עבור קפה איכותי, אבל לא מסתפקת בזה. ב־2013 יצרנו בנספרסו תוכנית שנקראת AAA, שהמטרה שלה היא לקשור בין מושג האיכות למושג הקיימות. צריך להבין שמעבר לסחר הוגן יש מכלול של תנאים שצריך להתייחס אליהם בגידול הקפה, מהתנאים החברתיים והתרבותיים ועד ההיבטים הניהוליים של חוות הקפה.

קפסולות עלית

תחרות היא דבר מבורך שרק הופך אותנו לחדים יותר וממוקדים יותר.

טורקי קטן

נוסטלגיה מימיי בצבא.

מנטור

אני מאמין שכל אחד יכול להיות מנטור שלך, ובאמת לאורך החיים המקצועיים שלי היו לי מנטורים שונים ולא תמיד שגרתיים — פעם זה היה מנהל שלי ופעם עובד מוכשר שלמדתי ממנו המון. כשאתה לומד לזהות מי מהאנשים שמקיפים אותך, אתה מתפתח, וזה התהליך הטוב ביותר. זה גם עובד בכיוון ההפוך — אם אני מזהה מולי אדם שמעוניין ללמוד אני מוצא את הזמן ללמד. אבל מי שיפנה אליי בשאלה, אני תמיד אפנה אותו להתבונן לתוך עצמו קודם, כי משם מתחיל תהליך המנטורינג הטוב ביותר.

מנכ"ל נספרסו משה מרי והסטודנטית שיר גזית, צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל נספרסו משה מרי והסטודנטית שיר גזית | צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל נספרסו משה מרי והסטודנטית שיר גזית, צילום: נמרוד גליקמן

 

מצוינות

שאיפה תמידית, והדרך הטובה ביותר להשיג אותה היא לבחון את הפרטים הקטנים. המצוינות נמצאת שם, בפרטים הקטנים.  

איזון קריירה ומשפחה

בשנים האחרונות הצלחתי לשלב בין עבודה, משפחה, תחביבים וחברים, ואני רואה בזה את אחד ההישגים הגדולים שלי. אחרי שנים ארוכות שבהן לא הצלחתי למצוא איזון, גיליתי פתאום שזה אפשרי. אולי זה הגיל או הניסיון או שניהם יחד, אבל זה בהחלט הישג אדיר מבחינתי.

הנעת עובדים

ההתנהלות העסקית היא רכבת הרים. בכל יום יש אתגרים חדשים; יש ימים טובים יותר ויש ימים טובים פחות. השיתוף של העובדים גם בהצלחות וגם באתגרים לאורך זמן ובעקביות הוא המפתח ליצירת ארגון חזק ובטוח שיודע לשמור על הערכים שלו גם במצבים קשים. במקביל צריך לוודא שעובדים ומנהלים בחברה יכולים להתקדם ולקחת חלק משמעותי בארגון. אני גאה ש־57% מהקידומים שלנו הם פנימיים, ומבחינתי יש לנו עוד מקום להגדיל את הנתון הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות