אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Airbnb מכוונת לאפריקה: מתכננת להגיע ל-1.5 מיליון אורחים ביבשת צילום: בלומברג

Airbnb מכוונת לאפריקה: מתכננת להגיע ל-1.5 מיליון אורחים ביבשת

המגבלות החמורות שהוטלו על פעילות החברה בארה"ב ואירופה הביאו אותה לנסות שווקים חדשים. בשנה החולפת צמח מספר שוכרי הדירות באפריקה ב-146%

19.03.2017, 13:35 | נמרוד צוק
בשעה שבירות המערב כמו ניו יורק וברלין מטילות על משתמשיה מגבלות קשות, מחפשת Airbnb אופק צמיחה חדש באפריקה. בשנה שעברה צמח מספר שוכרי החדרים ברחבי היבשת ב-146 אחוז והגיע לכ-765 אלף אורחים, כך הודיעה החברה ביום שישי.

קראו עוד בכלכליסט

השנה מצפה Airbnb להכפיל את המספר ולהגיע ל-1.5 מיליון אורחים, כך הצהיר המנכ"ל בריאן צ'סקי במסיבת עיתונאים. לדברי צ'סקי משכירי החדרים והדירות ביבשת עמד במהלך 2016 על 77 אלף, שיעור חדירה נמוך מאוד בהשוואה לאיזורים אחרים, ויש לו פוטנציאל להגיע למאות אלפים תוך זמן קצר. מספר זה מהווה גידול של 95 אחוז לעומת 2015.

אפריקה היא היעד הבא של Airbnb, צילום: שאטרסטוק אפריקה היא היעד הבא של Airbnb | צילום: שאטרסטוק אפריקה היא היעד הבא של Airbnb, צילום: שאטרסטוק

לשם השוואה, בלונדון לבדה מוצעים כיום כ-38 אלף נכסים להשכרה דרך השירות, בפריז 39 אלף ובניו יורק כ-25 אלף דירות, חדרים ובתים, על פי נתוני אתר AirDNA המנטר את מצאי הדירות שמציעים משתמשי החברה. בת"א מוצעים כעת כ-6,200 נכסים.

בחודשים האחרונים מחפשת החברה, שסיימה כעת גיוס הון נוסף בהיקף מיליארד דולר ונערכת כפי הנראה להנפקה, ערוצי הכנסה ופעילות חדשים כגון זירת מסחר לחוויות טיול ומדריכי ערים שהיא כבר מפעילה. זאת לצד תחומי עיסוק חדשים כמו כרטיסי טיסה ושכירות ארוכת טווח שהיא עדיין בוחנת. שוויה מוערך כעת ב-31 מיליארד דולר ובמחצית השניה של 2016 היא הפכה לראשונה לרווחית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות