אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם קרב בין פלויד מייוות'ר ומקרגור יכול לייצר מיליארד דולר? צילום: איי אף פי

האם קרב בין פלויד מייוות'ר ומקרגור יכול לייצר מיליארד דולר?

מגזין פורבס אסף את הנתונים של הקרב הפוטנציאלי בין לוחם ה-MMA האירי למתאגרף האמריקאי, ובחן האם הוא יכול להפוך לאירוע הספורט הגדול בהיסטוריה מבחינה כלכלית

19.03.2017, 15:03 | שירות כלכליסט
קרב העל בין פלויד מייות'ר וקונור מקגרגור הולך וקורם עור וגידים, אך האם הקרב יהיה שווה מיליארד דולר, כפי שחזה מקגרגור בינואר?

קראו עוד בכלכליסט

 קונור ופלויד יצטרכו לשבור את השיא של רכישת הערוץ בתשלום בארה"ב, ולמכור לפחות 6 מיליון יחידות. מרבית הצרכנים משלמים 100 דולר לצפייה בקרב ה-HD, כך שמדובר בהכנסה של קרוב ל-600 מיליון דולר כבר על ההתחלה, צילום: איי אף פי קונור ופלויד יצטרכו לשבור את השיא של רכישת הערוץ בתשלום בארה"ב, ולמכור לפחות 6 מיליון יחידות. מרבית הצרכנים משלמים 100 דולר לצפייה בקרב ה-HD, כך שמדובר בהכנסה של קרוב ל-600 מיליון דולר כבר על ההתחלה | צילום: איי אף פי  קונור ופלויד יצטרכו לשבור את השיא של רכישת הערוץ בתשלום בארה"ב, ולמכור לפחות 6 מיליון יחידות. מרבית הצרכנים משלמים 100 דולר לצפייה בקרב ה-HD, כך שמדובר בהכנסה של קרוב ל-600 מיליון דולר כבר על ההתחלה, צילום: איי אף פי

מגזין פורבס אסף את הנתונים של הקרב בין מייוות'ר ומאני פקיאו, המייצג את הערב העשיר ביותר בהיסטוריה של הספורט, וניסה להסיק מסקנות לגבי הקרב הפוטנציאלי בין לוחם ה-MMA האירי למתאגרף האמריקאי, שלאחרונה הודיע שהוא חוזר מפרישה כדי להילחם עם מקרגור.

על פי מגזין פורבס, הקרב הזה בין מייוות'ר ופקיאו הסתכם ב-600 מיליון דולר: 430 מיליון דולר מרכישת הערוץ בתשלום שבו שודר בארה"ב, 72 מיליון דולר ממכירת כרטיסים, ו-50 מיליון דולר מזכויות שידור זרות. רכישות מחוץ לארה"ב של הערוץ בתשלום, חוזים מסחריים, חוזי ספונסרשיפ ומכירות מרצ'נדייז משלימים את שאר הסכום.

לא יהיה קל למייוות'ר ומקגרגור להכפיל את הסכום הזה, אך ייתכן והשילוב בין מעריצי האגרוף ואמנויות הלחימה המשולבות (MMA) יצליח לעשות זאת.

ראשית, קונור ופלויד יצטרכו לשבור את השיא של רכישת הערוץ בתשלום בארה"ב, ולמכור לפחות 6 מיליון יחידות. מרבית הצרכנים משלמים 100 דולר לצפייה בקרב ה-HD, כך שמדובר בהכנסה של קרוב ל-600 מיליון דולר כבר על ההתחלה.

רכישות של הערוץ בתשלום מחוץ לארה"ב ורכישת זכויות השידור עשויות להוות את הקטגוריה שבה נחווה את הזינוק הגדול ביותר בהכנסות, במיוחד בהתחשב בפופולריות של מקגרגור האירי בבריטניה ובמרבית אירופה. הקונים של הערוץ מחוץ לארה"ב ישלמו סכום נמוך יותר, אך עדיין ההכנסות מרחבי העולם עלולות להסתכם בין 100-150 מיליון דולר.

אם מחירי הכרטיסים יהיו גבוהים מכפי שהיו בקרב הקודם, שהמחיר הממוצע שלהם עמד על 5,000 דולר למושב, קהל של 20 אלף אנשים בארנה טי מובייל בלאס וגאס יוסיף בין 100-150 מיליון דולר לקופה.

הכנסות נוספות יגיעו ממוסדות מסחריים כמו מלונות, ברים, מסעדות, וכן חוזי ספונסרשייפ ומכירות מרצ'נדייז, שהסתכמו ב-40 מיליון דולר בקרב של מייוות'ר ופקיאו.

למעשה, הסיכוי שהקרב ישיג סכום של 10 ספרות הוא קלוש. אך הוא עדיין גדול יותר מהסיכוי של מקגרגור לנצח את מייוות למעשה, הסיכוי שהקרב ישיג סכום של 10 ספרות הוא קלוש. אך הוא עדיין גדול יותר מהסיכוי של מקגרגור לנצח את מייוות'ר בזירה. הסיכוי הקטן הזה של מקגרגור עלול להספיק ליצור את אירוע הספורט הרווחי ביותר בהיסטוריה. | צילום: הטוויטר של קונור מקגרגור למעשה, הסיכוי שהקרב ישיג סכום של 10 ספרות הוא קלוש. אך הוא עדיין גדול יותר מהסיכוי של מקגרגור לנצח את מייוות

לסיכום, בסביבות שני שלישים מההכנסה של הקרב תגיע מרכישת ערוץ בתשלום בארה"ב, והשליש הנוסף יגיע מחוזי שידור מחוץ לארה"ב, מכירות כרטיסים ומקורות נוספים. בסך הכל, בהערכה נדיבה ניתן להגיע למיליארד דולר.

למעשה, הסיכוי שהקרב ישיג סכום של 10 ספרות הוא קלוש. אך הוא עדיין גדול יותר מהסיכוי של מקגרגור לנצח את מייוות'ר בזירה. הסיכוי הקטן הזה של מקגרגור עלול להספיק ליצור את אירוע הספורט הרווחי ביותר בהיסטוריה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות