אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק וילות: תוכנית להקמת בנייני מגורים ייבנו בכפר שמריהו צילום: שאול גולן

לא רק וילות: תוכנית להקמת בנייני מגורים ייבנו בכפר שמריהו

במסגרת תוכנית חדשה שהופקדה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, מתוכננות להיבנות 260 יחידות דיור נוספות ביישוב, רובן בבנייני מגורים של 5 קומות

19.03.2017, 15:53 | אביב גוטר
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות דלית זילבר, החליטה להפקיד תוספת של כ-260 יחידות דיור בכפר שמריהו.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית כוללת את הרחבת כפר שמריהו מזרחה בתחום שבין הבינוי הקיים ובין נתיבי איילון. בחלק הצפוני של התוכנית יוקמו 88 יח"ד צמודי קרקע על שטח כולל של כ- 20,100 מ"ר בתמהיל מגרשים מגוון. בחלק הדרומי של התוכנית יוקמו כ-169 יח"ד בשטח כולל של כ-18,200 מ"ר בבינוי של עד 5 קומות. כמו כן, התוכנית מייעדת שטח של כ-700 מ"ר עבור מסחר. בנוסף, התוכנית מציעה שטחים לטובת מבני ציבור בשטח כולל של כ-7,800 מ"ר, שטחים פתוחים לטובת הציבור בשטח כולל של 63 דונם.

שטח התוכנית הינו כ-1,200 דונם הנמצאים בין כפר שמריהו ממערב, הרצליה מדרום וממזרח ורשפון ורעננה מצפון. כביש 20 (נתיבי איילון) אשר עובר בחלקו בתחום התוכנית, מחלק את התכנית לשני מרחבי תכנון, הרחבת כפר שמריהו בחלק המערבי ושימור השטחים החקלאיים ממזרח.

בנייה (ארכיון), צילום: שאול גולן בנייה (ארכיון) | צילום: שאול גולן בנייה (ארכיון), צילום: שאול גולן

קידום התוכנית כיחידת תכנון אחת חשוב לשמירה על הקישוריות והנגישות בין שני חלקי התוכנית וכן לצורך שימור מאפייני השטחים החקלאיים הקיימים והאופי הכפרי של היישוב. שטח התוכנית מהווה את עתודת השטח האחרונה לפיתוח כפר שמריהו.

כמו כן, במסגרת תת"ל 15, תועתק מסילת הברזל שעוברת כיום בשטח התוכנית לנתיבי איילון, כך שהשטח יהפוך להיות שטח ציבורי פתוח לטובת כלל התושבים. החלק המזרחי של התוכנית המתפרס על כ-646 דונם ישמר את העיבוד החקלאי הקיים ובמקביל ייפתח לציבור כפארק חקלאי.

החיבור בין שני חלקי התוכנית יעשה באמצעות גשר קיים מעל כביש איילון בחלק הדרומי של התוכנית לטובת הולכי רגל, רוכבי אופניים ורכב חקלאי. כמו כן, ייבחן מעבר הולכי רגל ורוכבי אופניים נוסף בחלק הצפוני. התוכנית תצא לפועל עם הפסקת פעילות שדה התעופה הרצליה.

התוכנית נערכה ע"י משרד נעמה מליס אדריכלים. יוזמת התוכנית היא רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ומועצה מקומית כפר שמריהו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות