אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מביאה את אלקסה לאייפון בדלת האחורית

אמזון מביאה את אלקסה לאייפון בדלת האחורית

הסייעת החכמה של אמזון תופעל דרך האפליקציה של החברה ולא דרך כפתור הבית כמו סירי. עם זאת היא תוכל להפעיל את כל התכונות שנמצאות ברמקולי האקו ובהתקנים האחרים

19.03.2017, 18:13 | עומר כביר

 אמזון מביאה את העוזרת החכמה שלה, אלקסה, לאייפונים. ואולם, בניגוד לדיווחים מוקדמים עדיין לא מדובר באיום על סירי, העוזרת החכמה של אפל. אמזון תשלב את אלקסה באפליקציית האייפון הראשית שלה.

קראו עוד בכלכליסט

על מנת להפעיל את הסייעת, שתהיה זמינה בשלב הראשון רק למשתמשים בארה"ב, יהיה צורך ללחוץ על אייקון המיקרופון באפליקציה. לאחר מכן ניתן יהיה לבקש מאלקסה את מרבית הפקודות הרגילות שניתן להציג לה ברמקול החכם Echo, ובראשן קניית מוצרים באמזון, מידע כללי או הפעלת מוצרים חכמים שמסונכרנים עם השירות.

אלקסה מגיעה לאייפון אלקסה מגיעה לאייפון אלקסה מגיעה לאייפון

עםן זאת כמה כלי תקשורת מיהור להכריז שמדובר באיום לסירי. ואולם אף שמבקרים ומשתמשים רבים סבורים שהעוזרת החכמה של אמזון עולה ביכולותיה על זו של אפל, אלקסה עדיין לא מהווה איום ממשי על סירי באייפון. זאת, מכיוון שבניגוד לסירי אלקסה לא משולבת במערכת ההפעלה של המכשיר. 

עדיין לא תחליף לסירי

הגישה לאלקסה מחייבת כניסה לאפליקציית אמזון, והיא יכולה לבצע פעולות רק מתוכה. לא ניתן להפעיל אותה מכל מקום במכשיר בלחיצה ארוכה על כפתור הבית, ובניגוד לסירי היא ככל הנראה לא תוכל לבצע פעולות במכשיר או באפליקציות אחרות שמותקנות עליו.

כתוצאה מכך, היכולות של אלקסה יהיו רלוונטיות רק בעבור משתמשים שמעוניינים ליהנות מיכולות העוזרת החכמה של אמזון גם על גבי מכשיר אחר. ואולם, היא לא תוכל להתחרות בזמינות הרחבה ובנגישות של סירי על האייפונים, האייפדים והמקים.

אפל, לעת עתה, יכולה להיות רגועה, אך רצוי שהחברה תפעל במהירות על מנת לשדרג את יכולותיה של סירי ולהעמיד אותן באותה שורה עם אלה של אלקסה או קורטנה של מיקרוסופט. סירי כבר לא זכתה לעדכון מקיף מזה תקופה ארוכה והיא לא תוכל להמשיך להתמודד זמן רב עם החידושים שמציעות המתחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות