אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החיבור של תל אביב לבת ים מתחיל על המים צילום: סטודיו 251

החיבור של תל אביב לבת ים מתחיל על המים

המטיילים בחוף הים של גוף דן התלוננו תמיד כי המעבר בין עיר לעיר בלתי אפשרי, מה שמונע מהמבקרים ליהנות מטיול ארוך ונוח מחוף הים של ראשון לציון ועד לנמל תל אביב.

20.03.2017, 14:44 | בשיתוף MSN נדל''ן
העיוות הזה נמצא בימים אלה בתיקון מהותי, באמצעות חידוש טיילת בת ים, שתחבר את העיר עם יפו בצפון וראשון לציון בדרום.

אבל, הטיילת היא רק חלק קטן מהתחיה מחדש של רצועת החוף בבת ים, שכולל בתי מלון, מרכז מסחרי יוקרתי, שבילי אופניים ופיתוח סביבתי חסר תקדים.

כל אלה אינם נעלמים מעיני המשקיעים שנוהרים לעיר שנמצאת עדיין בדיסקאונט מהותי מול שכנותיה מצפון ומדרום – יפו ותל אביב.

תמ"א 1 הופכת את בת ים להפוך למוקד תיירותי מבטיח

לפני כשנתיים נפל דבר בכל הנוגע לתכנון על קו החוף בישראל – וועדת התכנון הארצית אישרה את תמ"א 1, המאפשרת בין השאר בניה על קו החוף בערים בישראל, תוך שמירה על איזון בין צורכי הפיתוח לצורכי שימור קו החוף. החלטה זו אפשרה למעשה לכל ערי החוף בישראל לפתח את רצועות החוף שלהן ולבנות בהן בתי מלון, מרכזים מסחריים ומקומות בילוי ופנאי. החלטה זו באה לאחר שנים בהם הדוגמא התל אביבית של חוף ים המהווה מרכז בילוי תיירות ופנאי הוכיח את עצמו והראה כי יש מקום לפתח את החופים בישראל, לרווחת התושבים, התיירים, בעלי העסקים והערים עצמן.

 , צילום: סטודיו 251 צילום: סטודיו 251  , צילום: סטודיו 251

אחת המרוויחות הגדולות ביותר מאישור התכנית היא ללא ספק העיר בת ים, שסבלה במשך שנים מרצועת חוף שלא מיצתה את הפוטנציאל שלה. עם אישור תמ"א 1 מתאפשרת בנייתם של שלושה בתי מלון על קו החוף, מרכז קניות בילוי עם מותגי יוקרה, בתי קפה ומסעדות, טיילת חדשה ומודרנית שתכלול את ספסל העץ הארוך ביותר בעולם, מסלול הליכה מוגבה מעל החוף ושבילי אופניים שיאפשרו לקחת אופניים של תל דן מבת ים וליהנות מטיול רכוב עד לתל אביב.

לכל אלה, חשוב לזכור, תצטרף בשנת 2021 הרכבת הקלה שתחבר את בת ים לתל אביב, רמת גן ופתח תקווה ותאפשר הגעה תוך 25 דקות מבת ים לתל אביב, מבלי לחפש חניה ומבלי להיתקע בפקקים.

בת ים – זה הזמן להשקיע

בחינת מחירי הנדל"ן בבת ים גורמת למשקיעים רבים להגיע לעיר במטרה למצוא אפשרויות בטוחות ומניבות להשקעה. זאת בעיקר משום שהמחירים בעיר נמוכים משמעותית מתל אביב וראשון לציון, שנהנות גם הן מרצועת חוף אטרקטיבית.

כדי להבין עד כמה אטרקטיבית ההשקעה בחוף בת ים, נשווה את המחיר הממוצע בה לתל אביב, ולשכונת עג'מי ביפו*:

כיום המחיר הממוצע לדירה בבת ים עומד על כ- 20 אלף שקלים למ"ר, בעוד שהמחיר הממוצע למר בתל אביב עומד על כ- 35 אלף שקלים, ובשכונת עג'מי ביפו הממוצע הוא כ- 30 אלף שקלים למ"ר. התשואה על שכירות בבת ים גבוהה משמעותית מאשר בתל אביב – 2.9% תשואה שנתית ממוצעת, מול 2.5% תשואה שנתית ממוצעת ביפו ובתל אביב.

ההערכות בשוק הן כי הדיסקאונט בו נמצאת בת ים לא יימשך, במיוחד לאור ההמלצה של משרד הפנים לאחד את העיר עם תל אביב יפו.

נחמה בוגין – שמאית המקרקעין והמשפטנית מוסיפה בהקשר זה: "העיר בת ים מהווה אטרקציה יוצאת דופן מבחינתם של משקיעי הנדל"ן – מחירי הדירות נמוכים משמעותית מתל אביב ומאפשרים תשואה טובה יותר כבר היום. כאשר מוסיפים למשוואה את הרכבת הקלה שתחבר את העיר עם תל אביב ואת איחוד הרשויות הצפוי עם תל אביב, ניתן להעריך בוודאות כי בשנים הקרובות תחול עליה משמעותית במחירי הנדל"ן בעיר. לצד כל אלה לא ניתן להתעלם מהפיתוח המואץ של רצועת החוף בעיר והרחבת ההיצע , דבר שיוביל לנהירת משקיעים אליה".

 , צילום: סטודיו 251 צילום: סטודיו 251  , צילום: סטודיו 251

השקעה במלונאות – אלטרנטיבה בטוחה ומניבה

ההשקעה בבת ים אינה מתמצה רק ברכישת דירות למגורים. לראשונה מזה שנים רבות, משקיעי הנדל"ן יכולים להשקיע ברכישת יחידה בבית מלון, המאפשרת ליהנות מתמהיל יתרונות המספק מענה לכל האתגרים שהתגלו בשנים האחרונות בשוק הנדל"ן.

פרויקט BY של חברת השיווק והניהול MSN מאפשר ללקוחותיו ליהנות מהזדמנות חסרת תקדים לרכוש סוויטה במחיר של החל מ- 990 אלף שקלים במיקום הטוב ביותר בבת עם, ליהנות מהשבחת הנכס בשיעור של 100% עד להשלמת הפרויקט ומתשואה שנתית של כ- 5% על השכרה.

גיל מולכו – מנכ"ל MSN מסביר: "אנחנו מאפשרים ללקוחותינו לרכוש סוויטה עם נוף מלא לים, בגודל של 36-47 מ"ר, עם מרפסת בשטח 12-15 מ"ר, ריהוט מלא וניהול של חברת ניהול המתמחה בניהול מלונות יוקרה. לקוחותינו יהנו מרישום בעלות אישי ולא יהיו מוגבלים במכירת הנכס כשירצו.

יתר על כן, בעלי הסוויטות יוכלו ליהנות מהן בעצמן שלושה חודשים בשנה ובשאר הזמן ינוהלו הסוויטות על ידי חברת הניהול של המלון, תמורת דמי ניהול מהשכרת החדרים. תנאי העסקה הללו משקפים תשואה של 3-8%, הגבוהה משמעותית מהתשואה הממוצעת הנוכחית על שכירות ברחבי הארץ, העומדת על כ- 2.5%. המחיר ותנאי העסקה שלנו אטרקטיביים במיוחד מול השכנים שלנו: מלון סי הוטל ומלון סאן, שם המחירים מתחילים ברמה של 1.6 מיליון שקלים לסוויטה של 32 מ"ר.

לסיכום, נזכיר כי לנוכח השחיקה בתשואות מהשכרת הנכס, משקיעי הנדל"ן מחפשים בשנים האחרונות אלטרנטיבות להשקעה בדירות. מולכו מסכם: "אנחנו מציעים ללקוחותינו אופציה להשקעה שנותנת מענה לכל כשלי השוק הנוכחיים בתחום הנדל"ן: רף הכניסה נמוך משמעותית ממחיר דירה ממוצעת בארץ, המיקום מעולה, הנכס מנוהל על ידי חברת ניהול המתמחה במותגי יוקרה בתחום המלונאות והתשואה הצפויה משכירות גבוהה משמעותית מאשר התשואה המקובלת בשוק.

כיום קיים מחסור מהותי בחדרי בית מלון ברצועת החוף של גוש דן ומכאן שהשילוב בין פיתוח הטיילת של בת ים ובין הגדלת ההיצע בעיר, מגלם הזדמנות חסרת תקדים להשקעה סולידית ומניבה".

*הנתונים המצוינים בכתבה מופיעים באתר מדל"ן ומחושבים לפי דיווח לרשות המיסים. המחירים כוללים שקלול של דירות חדשות ודירות יד שניה, שנמכרו ברבעון האחרון לשנת 2016.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות