אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים עצרה תושב עכו חבר ב"וועד הפלסטיני לחרם על ישראל" צילום: שאטרסטוק

רשות המסים עצרה תושב עכו חבר ב"וועד הפלסטיני לחרם על ישראל"

עומר ברגותי, בעלי חברה הרשומה ברמאללה ועוסקת בשיווק ומכירת כספומטים וציוד טכנולוגי בשטחי הרשות הפלסטינית, חשוד בהעלמת הכנסות בהיקף 700 אלף דולר. ביהמ"ש שחררו בערבות

20.03.2017, 14:59 | ענת רואה

עומר ברגותי, חבר ב"וועד הפלסטיני למען חרם אקדמי ותרבותי על ישראל" נעצר על ידי רשות המסים בחשד שהעלים הכנסות במאות אלפי דולרים. הוא הובא בפני שופט בית משפט השלום בחיפה  זיו אריאלי ושוחרר בערבות.

לפי בקשת המעצר, ברגותי תושב עכו הוא מנהל חברה הרשומה ברמאללה ועוסקת בשיווק ומכירת כספומטים וציוד טכנולוגי בשטחי הרשות הפלסטינית. על פי החשד, בין השנים 2007 ל-2017 הוא העלים הכנסות בסכום כולל של 700 אלף דולר, אותם הפיק כמנהל החברה. על מנת להסוות את פעילותו הפלילית, טוענת רשות המסים, הפקיד ברגותי את הכנסותיו בחשבון בנק בעיר רמאללה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

לצד עיסוקו כמנהל החברה נטען כי ברגותי הפיק הכנסות נוספות ממתן הרצאות ברחבי העולם וקיבל תמלוגים מספר שפרסם. הכנסות אלה, נטען, הופקדו בחשבון בנק שניהל בארצות הברית ולא דווחו לרשות המסים. בחיפוש שנערך בביתו נמצאו מסמכים וכרטיסי אשראי התומכים בחשדות כי חשבון הבנק שבארה"ב לא דווח לרשויות.

ברגותי יוצג בבית המשפט באמצעות עוה"ד ניר אלי וגילה ברזילי אשר טענו כי הוא מסכים לשחרור בערבות אולם הוא יבקש לצאת מישראל פעמיים במהלך חודש אפריל "לצורך קבלת פרס גנדי לשלום באוני' ייל בארה"ב". חוקרי רשות המסים התנגדו למתן היתר ליציאה מהארץ וסוכם כי ברגותי יאלץ להגיש על כך בקשה נפרדת ובינתים הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות