אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה ב-3 מיליון שקל נגד סודהסטרים: מתנכלת לעובדים

תביעה ב-3 מיליון שקל נגד סודהסטרים: מתנכלת לעובדים

ההסתדרות הכללית, המייצגת את עובדי המפעל הסמוך לרהט שהתאגדו והכריזו על סכסוך עבודה, טוענת בפני בית הדין האזורי לעבודה כי הנהלת החברה נקטה בצעדים חריגים ופוגעניים. סודהסטרים: טענות שקריות

20.03.2017, 16:09 | ניר טל

ברקע למשא ומתן המתקיים בימים אלה בין הנהלת סודהסטרים לבין ועד העובדים בחברה, מודיעה ההסתדרות הכללית על הגשת תביעה על סך 3 מיליון שקל בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע כנגד החברה, בטענה שהיא נקטה בצעדים חריגים ופוגעניים נגד 1,100 עובדים במפעל הייצור של החברה הסמוך לרהט.

קראו עוד בכלכליסט

ההסתדרות, המשמשת כארגון היציג של עובדי מפעל הייצור, מעלה שורת טענות כנגד הנהלת החברה, בדומה לטענות שהועלו בעבר מאז החלו עובדי המפעל להתאגד בחודש נובמבר האחרון.

אחת הטענות היא שהנהלת החברה התנכלה לעובדים מאז שהחל שלב ההתאגדות, פעלה לגיוס עובדי קבלן מעבר לכמות המקובלת כתחליף לעובדים בעת שביתה ואף איימה על עובדים בסגירת המפעל והעברתו לחו"ל. דוגמה נוספת לצעדים אלו בכתב התביעה באה לידי ביטוי בטענה על קיום של "כנסי הפחדה לעובדים".

בימים אלו, כאמור, נמצאים הצדדים במו"מ להסכם קיבוצי ברקע לאפשרות השבתה של המפעל בנגב, שהחליף את פעילות הייצור של החברה במישור אדומים, ומועסקים בו מאות עובדים מרהט הסמוכה.

לאור המחלוקות הכריזו עובדי סודהסטרים בתחילת החודש על סכסוך עבודה והמשמעות המעשית היא כי הם יוכלו לפתוח בשביתה בתום 14 ימים מרגע קבלת ההודעה. כלומר, אם לא יושגו הסכמות, כבר בימים הקרובים יוכלו העובדים להשבית את המפעל.

בשבוע שעבר פסק בית הדין האזורי בבאר שבע כי רשת "רמי לוי שיווק השקמה" פגעה בהתארגנות עובדים באופן קיצוני וקבע על בעל השליטה בחברה, רמי לוי, לפצות את ההסתדרות ב-1.5 מיליון שקל.  

מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבוים מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבוים מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבוים

סודהסטרים: טענות שקריות

מהנהלת סודהסטרים נמסר: תביעה מופרכת זו מבטאת איבוד עשתונות מוחלט ומדאיג של ההסתדרות והיא רצופה בטענות קנטרניות ושקריות. ההסתדרות מיהרה להכריז על סכסוך עבודה בחברת סודהסטרים לפני כשבועיים ונערכת לשביתה במפעל, אולם תביעה זו הוגשה היום בחטף, לאחר שאתמול ההסתדרות נוכחה לדעת, כי אין לה בסיס תמיכה בשטח כפי שסברה ונראה כי קיימת קבוצה לא קטנה של עובדים שאינם מעוניינים בנוכחות ההסתדרות במפעל.

"לא למותר לציין, כי בין היתר העובדים מוחים באופן קולני כנגד מי שההסתדרות בחרה למנות כיו"ר ועד העובדים הזמני. להנהלת החברה, המצויה בימים אלה בארה"ב לצרכים עסקיים, אין יד ורגל באירועים שמתרחשים בימים האחרונים בחברה. מדובר בקול מחאה אותנטי לחלוטין של חלק משמעותי מעובדי החברה שמתנגדים לנוכחותה של ההסתדרות ולעומד בראש הוועד.

"ההסתדרות, שמתקשה להתמודד ולהכיל מציאות זו, אינה בוחלת בשום אמצעי על מנת להכתים את הנהלת החברה ובו בזמן מחפשת סולמות על מנת לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפסה ככל הנראה על רקע הבחירות המתקרבות לארגון תוך ניסיון לנהל קמפיין על גב העובדים שלנו. לנוכח ההתקפות האישיות של ההסתדרות ושל העומד בראשה כנגד ניקיון הכפיים של מנכ"ל החברה, דניאל בירנבאום, מודיע בזאת דניאל בירנבאום על כוונתו לבחון תביעת דיבה כנגד אבי ניסנקורן על הכפשות חסרות שחר וחסרות כל רסן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות