אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס בדרך לרכישת סטאר סנטר באשדוד מידי קבוצת ארנה צילום: אתר קבוצת ענק

הפניקס בדרך לרכישת סטאר סנטר באשדוד מידי קבוצת ארנה

הפניקס מחזיקה ב־25% ממניות מרכז הקניות ומעוניינת לרכוש את 75% המניות הנוספות של המרכז, שבהן מחזיקה ארנה

21.03.2017, 07:03 | גולן חזני

ארנה גרופ מודה לראשונה בזכות הסירוב של הפניקס במכירת קניון סטאר סנטר באשדוד, ול"כלכליסט" נודע כי הפניקס כבר פועלת לממש אותה ולרכוש את המרכז המסחרי. הפניקס מחזיקה ב־25% ממניות מרכז הקניות ומעוניינת לרכוש את 75% המניות הנוספות של המרכז, שבהן מחזיקה ארנה. חברת הביטוח שכרה את שירותיו של משרד עו"ד גורניצקי להוביל את המהלך.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל מכירה ארנה גם בזכות הסירוב של הרצל ציוני, המחזיק ב־4% ממניות הקניון בנהריה, לרכישת המניות של ארנה (96%) במקרה של עסקה. מתן זכות סירוב למחזיק ב־4% בלבד מהמניות נראית בעיני גורמים בשוק הקניונים תמוהה. במקרה של ציוני, לא ברור אם ביכולתו או ברצונו לממש את הזכות, ומקורבים למכרז אמרו כי ייתכן שיצטרף למכירה. ציוני פנה באמצעות עו"ד שי אולשביצקי לחברה ודרש ממנה לציין את זכות הסירוב שלו. פנייה דומה קיבלה ארנה גרופ גם מהפניקס, באמצעות מנהל תחום הנדל"ן בחברה אמיר גל והיועץ המשפטי שלה מני נאמן.

הקניונים עומדים למכירה בהליך שמנהלים שני הדח"צים בחברה, דורון קופמן ודן לוין. באוקטובר הגיש בעל השליטה בארנה מרכוס ובר הצעה לחברה לרכוש את הקניונים תמורת 790 מיליון שקל, אך ועדה של הדח"צים בחברה שדנה בבקשה דחתה אותה. זאת לאחר שהתברר כי ובר לא לקח בחשבון את המע"מ בהצעה. באותו הליך לא ציינה החברה את זכות הסירוב של הפניקס, ועתה מתברר כי ארנה והדח"צים שמנהלים את התהליך מכירים בזכות הסירוב בשני המקרים, ואף ציינו זאת בדפי המכרז.

סטאר סנטר באשדוד, צילום: אתר קבוצת ענק סטאר סנטר באשדוד | צילום: אתר קבוצת ענק סטאר סנטר באשדוד, צילום: אתר קבוצת ענק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות