אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם לשיפור שכר משרתי הקבע החדשים: כל הנגדים יקבלו יותר מ-6,000 שקל צילום: צביקה טישלר

הסכם לשיפור שכר משרתי הקבע החדשים: כל הנגדים יקבלו יותר מ-6,000 שקל

במסגרת ההסכם שהושג הערב בין משרד הביטחון והאוצר יקבלו נגדים וקצינים בראשית דרכם תוספות שכר. תופעת השלמת ההכנסה בצבא תבוטל

20.03.2017, 20:55 | שחר אילן ואסנת ניר

הסכם לשיפור שכר משרתי הקבע החדשים הושג לפני שעה קלה בין משרד האוצר למשרד הביטחון. כל הנגדים, כולל החדשים, ישתכרו מעל 6,000 שקל לחודש ותבוטל תופעת הנגדים שמקבלים השלמת הכנסה. התוספות ישולמו לראשונה במשכורות אפריל אבל יהיו רטורטאקטיביות ממרץ.

ההסכם ישפיע על כעשרת אלפים משרתים בצה״ל והוא חלק מהמהלכים אשר סוכמו ב״תר״ש גדעון״ (תוכנית רב שנתית). הוא בא לתת מענה גם לצורך בשיפור כשירות הימ"חים ותגמול המשרתים בהם. 

סיום קורס קצינים בצה"ל, צילום: ישראל יוסף סיום קורס קצינים בצה"ל | צילום: ישראל יוסף סיום קורס קצינים בצה"ל, צילום: ישראל יוסף

ההסכם כולל תוספת שכר לקצינים ונגדים בראשית דרכם, מענק לנגדי ימ"ח, הרחבה משמעותית של המענקים לאוכלוסיות הייחודיות ומענקי התמדה לנגדים. כל הנגדים כולל הנכנסים לראשונה לקבע יקבלו שכר של מעל ל-6000 שקל. כך לדוגמה, רס"ל המשרת כנגד בימ"ח אשר קיבל משכורת של 5,900 שקל עד כה, יקבל בעקבות ההסכם משכורת של 7,500 שקל.

בשנה האחרונה בוצעו מהלכים שונים לשיפור שכר הנגדים. התוספות יבטלו את ההשלמה לשכר מינימום בצה"ל, אשר נדרשה לאלפי משרתים.

כמו כן, הוחלט על עלייה משמעותית מאוד במספר המכסות לשכר הסקטוריאלי, אשר מאפשר מתן תוספת לשכר לקצינים ונגדים במקצועות ייחודיים (כדוגמת סייבר) של עד 2500 שקל בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות