אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא לשכת סוכני הביטוח: תומך בכך שהסוכנים יהפכו ליועצים אובייקטיבים

נשיא לשכת סוכני הביטוח: תומך בכך שהסוכנים יהפכו ליועצים אובייקטיבים

אריה אברמוביץ אמר היום בכנס לשכת סוכני הביטוח כי יפעל לקדם חקיקה שתהפוך את סוכני הביטוח ליועצים אובייקטיבים כמו היועצים הפנסיונים בבנקים

20.03.2017, 21:45 | רחלי בינדמן

נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ אמר הערב (יום ב') בכנס לשכת סוכני הביטוח השנתי באילת כי יפעל לקדם חקיקה שתשנה סדרי עולם בענף הביטוח ותהפוך את סוכני הביטוח ליועצים אובייקטיבים בדיוק כמו היועצים הפנסיונים בבנקים שהפכו לכאלה בעקבות רפורמת בכר מ2005.

לדברי אברמוביץ, "ישנה מציאות עקומה בענף. היא משסעת את ציבור החוסכים בציבור הסוכנים, שבמקביל עסוקים בעימות עם חברות הביטוח. הלקוחות שלנו לא רואים את עבודת הסוכן בעין אובייקטיבית, החברות שוחקות את פרנסת הסוכן, יחסי הסוכן והחברה נמצאים במתח מתמיד ומיותר. אשר על כן, לאחר שדנו בנושא ובדקתי את הדברים לעומק, אני תומך בעמלת הפצה אחידה לכל מוצר פנסיוני בנפרד. אל תערבבו תפוחים באגסים, אל תערבבו מין שאינו במינו. כל מוצר פנסיוני בנפרד - אני בעד עמדת המפקחת ותומך בעמלת הפצה אחידה".  

נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ

אברמוביץ התייחס בדבריו לנייר התייעצות שפרסמה המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לפני שבועיים המציע מודלים שונים לתגמול סוכני ביטוח שלא מקשרים את העמלה לגובה דמי הניהול שמשלם הלקוח כפי שנהוג כיום. סלינגר הציעה, בין השאר, מודל של עמלה אחידה שיקבלו הסוכנים מכל גופי הפנסיה.

עם זאת, לטענת אברמוביץ מדובר בשינוי הדורש חקיקה ראשית. זאת בעוד שעל פניו לפי נייר ההתייעצות של סלינגר הסוכנים יכולים לקבל על עצמם וולנטרית מודל שכזה ללא חקיקה שמן הסתם תיקח זמן רב. בנוסף לא ברור אם הסוכנים מוכנים לוותר על עמלות השיווק החד פעמיות הגבוהות שהם מקבלים עבור גיוס הלקוח למוצר פנסיוני ומעודד סוכנים להעביר לקוחות מגוף לגוף.

אברמוביץ הוסיף : "באומץ ידענו לשנות מציאות צרכנית פוגענית ולהוביל את הפרדת תגמול הסוכן מדמי הניהול. והחוק הזה נועד לוודא שפרנסת הסוכן לא תבוא מדמי הניהול. לא בדרך כזאת, ולא בדרך אחרת. אני רוצה שיהיה ברור - לא נסכים שהחוק הזה יעוות: את השכר שלנו לא נדרוש מהחוסכים לפנסיה. הימים בהם ניסו לייצר עימות מלאכותי בין ציבור החוסכים לבין הסוכנים - הימים האלו תמו! הצעת החוק ברורה ואנו מצפים מהחברות ומהמפקחת, למציאות חדשה, אני מצפה למודלים חדשים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות