אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל איום טרור: ארה"ב תאסור על נוסעים ממדינות מוסלמיות לטוס עם מחשב ואייפד

בגלל איום טרור: ארה"ב תאסור על נוסעים ממדינות מוסלמיות לטוס עם מחשב ואייפד

גורמים אמריקנים: בגלל איום טרור עומדת ארה"ב לאסור על הנוסעים ב-12 חברות תעופה זרות לעלות לטיסה עם מכשירים אלקטרוניים גדולים מטלפון נייד. AP: האיסור יחול על טיסות ישירות לארה"ב מעשרה שדות תעופה בשמונה מדינות, בין השאר מאיסטנבול שבטורקיה

21.03.2017, 08:16 | שירות כלכליסט

ארה"ב מהדקת את סידורי האבטחה על הטיסות הנכנסות - בעיקר ממדינות מוסלמיות במזרח התיכון. נוסעים המגיעים בטיסות ישירות מיעדים מסוימים לא יוכלו לשאת מכשירים אלקטרוניים גדולים דוגמת מחשב נייד או אייפד. גורם אמריקני אמר ל-AP כי האיסור יחול על טיסות לארה"ב מעשרה שדות תעופה בשמונה מדינות: קהיר במצרים, עמאן בירדן, כווית סיטי בכווית, קזבלנקה במרוקו, דוחא בקטאר, ריאד וג'דה בסעודיה, איסטנבול בטורקיה ואבו דאבי ודובאי באיחוד האמירויות.

גורם רשמי בממשל האמריקני אמר כי ההחלטה נובעת מאיום טרור כלשהו, ולא ציין באיזה איום מדובר. הבית הלבן סירב להגיב לפרטים. דיוויד לפאן, דובר המחלקה לביטחון המולדת, אמר כי המחלקה תודיע על צעדים חדשים במידת הצורך.

לפי הדיווחים בסוכנויות הידיעות האיסור לא יחול על שום חברת תעופה אמריקנית אלא בעיקר על חברות במזרח התיכון. בחברות שבהן כן יחול האיסור לא יוכלו הנוסעים להיכנס למטוס עם מכשירים אלקטרוניים גדולים יותר מטלפון סלולרי. הגורם אמר כי המחלקה לביטחון המולדת של ארה"ב צפויה להכריז על המהלך היום, והאיסור יחול על כ-12 חברות תעופה זרות מכ-12 מדינות – כולל במזרח התיכון, בין השאר בסעודיה ובירדן.

חברת תעופה טורקיש איירליינס חברת תעופה טורקיש איירליינס חברת תעופה טורקיש איירליינס

חברת התעופה הירדנית "רויאל ג'ורדניאן" מסרה הלילה בציוץ בטוויטר כי החל ממחר, לבקשת גורמים אמריקנים, לא יוכלו נוסעים לארה"ב שטסים עם החברה לעלות למטוס עם רוב המכשירים האלקטרוניים. האיסור תקף גם על הנוסעים שמגיעים עם החברה הירדנית דרך קנדה. הנוסעים עדיין יוכלו לשאת טלפונים סלולריים ומכשירים רפואיים באישור.

העיתון הסעודי אל-ריאד, שנחשב למזוהה עם השלטון הסעודי, דיווח כי רשות התעופה האזרחית הודיעה ל"חברות תעופה שטסות משדות התעופה בממלכה לשדות תעופה בארה"ב על הצעדים האחרונים של סוכנויות הביטחון האמריקניות, שקובעים כי הנוסעים יצטרכו לאחסן את המחשבים הניידים ואת הטאבלטים" במזוודות שנבדקו ולא עולות איתן למטוס.

ב"אינדיפנדנט" הבריטי הופיעה רשימה של חברות תעופה מהמזרח התיכון ומצפון אפריקה שמפעילות טיסות לארה"ב - שהאיסור ככל הנראה יחול עליהן: "אריק אייר" מלאגוס בניגריה, "איג'פט אייר" מקהיר, "אמירייטס" מדובאי ואתונה, "אתיופיאן" מאדיס אבבה, לומה בטוגו ודאבלין. "איתיחאד" מאבו דאבי, "כווית אירווייז" מכווית, "קטאר אירוויז" מדוחא, "רויאל איר מרוק" מקזבלנקה, "רויאל ג'ורדניאן" מעמאן, "סעודיה" מג'דה ומריאד, "סאות' אפריקן איירווייז" מיוהנסבורג ודקאר ו"טורקיש אירליינס" מאיסטנבול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות