אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניליוור תמכור את חטיבת הממרחים ב־6 מיליארד ליש"ט צילום: בלומברג

יוניליוור תמכור את חטיבת הממרחים ב־6 מיליארד ליש"ט

החטיבה אחראית בין השאר למותגי המרגרינה סטורק ופלורה. מחזור המכירות השנתי שלה עומד על כ־2.5 מיליארד ליש"ט

21.03.2017, 08:54 | ניצן לונברג

תאגיד יוניליוור מתכנן למכור את חטיבת הממרחים שלו, שאחראית בין השאר למותגי המרגרינה סטורק ופלורה, ב־6 מיליארד ליש"ט - כך לפי דיווח "הסאנדיי טיימס".

לפי הדיווח, בשבועות הקרובים עתיד מנכ"ל יוניליוור פול פולמן להכריז על תוכנית ארגון מחדש ופירוק, שבאמצעות רכישות בינוניות וקיצוצים מסיביים בעלויות תעזור להזרים כסף חזרה לבעלי המניות בחברה. ביוניליוור החליטו לנקוט את הצעדים הללו בעקבות כישלון ניסיון ההשתלטות של ענקית המזון האמריקאית קראפט היינץ.

ב־17 בפברואר הציעה קראפט היינץ לרכוש את יוניליוור תמורת 143 מיליארד דולר, אך דירקטוריון יוניליוור התנגד. למרות זאת, ההצעה הביאה לזירוז תהליך בחינה מחודשת של האסטרטגיה של החברה, שהחל עוד לפני שהוגשה ההצעה.

אחד ממפעלי יוניליוור, צילום: בלומברג אחד ממפעלי יוניליוור | צילום: בלומברג אחד ממפעלי יוניליוור, צילום: בלומברג

חטיבת הממרחים של יוניליוור היתה לצנינים בעיני פולמן מאז מונה למנכ"ל ב־2009. חוסר היציבות במחירי השמן ומוצרי החלב פגע במכירות הממרחים. מעבר של הצרכנים למזון בריא יותר פגע אף הוא במכירות המרגרינה.

בדצמבר 2014 הפקיעו ביוניליוור את עסקי הממרחים לחטיבה עסקית הפועלת בפני עצמה, מהלך שאנליסטים הגדירו אז כהכנה למכירה עתידית. מחזור המכירות השנתי של החטיבה עומד על כ־2.5 מיליארד ליש"ט. על פי מקורות בחברה, קראפט היינץ היא אחת הרוכשות האפשריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות