אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועד האולימפי הבינלאומי מקדם שיוויון מגדרי צילום: איי אף פי

הוועד האולימפי הבינלאומי מקדם שיוויון מגדרי

הוועד הפועל אישר פרויקט ביקורת נרחב הנוגע לשוויון מגדרי בתנועה האולימפית

21.03.2017, 13:46 | שירות כלכליסט
הוועד הפועל של הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) אישר פרויקט ביקורת נרחב הנוגע לשוויון מגדרי בתנועה האולימפית.

קראו עוד בכלכליסט

ספורטאית בריו 2016. הפרויקט נועד לקדם, צילום: איי אף פי ספורטאית בריו 2016. הפרויקט נועד לקדם | צילום: איי אף פי ספורטאית בריו 2016. הפרויקט נועד לקדם, צילום: איי אף פי

בשיתוף פדרציות ספורט החורף והקיץ הבינלאומיות (Ifs) והוועדים האולימפיים הלאומיים (NOC), יפתח הוועד האולימפי בביקורת מקיפה לגבי המצב הנוכחי של השוויון המגדרי, כשהמטרה שלו היא להציג המלצות לפעולות לביצוע שינוים.

"ה-IOC לוקח על עצמו את התפקיד של מנהיג בספורט כדי לקדם שוויון מגדרי ברחבי העולם ולהוביל לשינוי ממשי", מסר נשיא הוועד תומאס באך. "התוצאות של הפרויקט הזה יטיבו עם הוועד האולימפי, פדרציות הספורט והוועדים הלאומיים, וכן עם כל הספורטאים האולימפים. זו תהיה תוצאה מוחשית נוספת עבור פרויקט האג'נדה האולימפית 2020 (Olympic Agenda 2020)"

הפרויקט הוא מיזם משותף עם ועדת הנשים בספורט של IOC, ומטרתו להעלות את המודעות לחשיבות של שוויון מגדרי בתוך התנועה ולהציג יוזמות לקדם שוויון מגדרי על המגרש ומחוצה לו.

בראש הפרויקט תעמוד ועדה שתמנה חברים ב-IOC ואת נשיאת איגוד הטריאתלון הבינלאומי, מריסול קאסאדו, וכן נציגים של פדרציות הספורט.

לידיה נסקרה, יו"ר ועדת הנשים בספורט של ה-IOC, שיבחה על היוזמה. "אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה הזה ועל יצירת הוועדה הזו, שתעניק דחיפה גדולה לעבודה של ועדת הנשים. הוועדה שלנו ממתינה בכיליון עיניים להמלצות, שיעזרו לנו להסיר את המכשולים שממשיכים למנוע מנשים ומבנות להשתתף בספורט בכלל ובספורט הבכיר בפרט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות