אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העותרים נגד מס דירה שלישית: אם המדינה רוצה לדחות את תגובתה שתקפיא את החוק צילום: זהר שחר

העותרים נגד מס דירה שלישית: אם המדינה רוצה לדחות את תגובתה שתקפיא את החוק

העותרים ובהם מפלגות האופוזיציה ועמותת הצלחה מסרו כי הם מתנגדים לדחייה כיוון שעד כה ניתן למדינה די זמן להשיב והעיכוב גורם לאי ודאות שמשפיע על ענף הנדל"ן כולו

21.03.2017, 13:50 | עמרי מילמן

חמשת העותרים נגד חוק מיסוי דירה שלישית הגיבו היום (ג') לבקשת המדינה לדחות את מועד הגשת התגובה שלהם לבית המשפט בשבועיים. התאריך שנקבע למועד הגשת תגובת המדינה היה יום חמישי הקרוב. אולם בתחילת השבוע ביקשה המדינה לדחות את תגובתה. חלק מהעותרים השיבו היום כי הם מתנגדים להארכת מועד הבקשה, אלא אם המדינה תסכים להוצאת צו ביניים שיקפיא את תוקפו של החוק.

קראו עוד בכלכליסט

המדינה מצדה התנגדה לבקשה זו, שכן צו ביניים שיקפיא את חוק מס ריבוי דירות, לפחות ברמת התפיסה הציבורית, יהווה כבר צעד ראשן לביטול החוק כולו.

בג"ץ ככלל לא נוהג להוציא צו ביניים על הליך חקיקה, שכן מדובר במעורבות חריגה בחקיקה. במקרה הזה, בו מבקשים העותרים, בהם מפלגות האופוזיציה ועמותת הצלחה, לבטל חוק בשל פגם בהליך חקיקה שיורד לשורשו של ההליך -הדבר מייצר למעשה תקדים. הפגם שעליו טוענים העותרים הוא בכך שהצעת החוק בעניין נידונה והתקבלה מבלי שלוועדת הכספים שאישרה אותה ולייעוץ המשפטי היה מספיק זמן כדי ללמוד אותה.

בשבוע שעבר החליטה רשות המסים, בעקבות בקשה של אחד העותרים המיוצג על ידי עו"ד יובל יועז ודורון ברקת, לדחות את מועד הדיווח האחרון על מספר הדירות מה-30 במרץ ל-30 ביוני (מועד התשלום הראשון של המס). הבקשה הייתה לדחות את הדיווח ב-90 יום או עד למתן פסק דין בנושא מס דירה שלישית, אולם אם דחיית המועד הבקשה עצמה התייתרה.

אתר בנייה. העותרים מתנגדים לדחייה שרק תגביר את אי הוודאות בענף הנדל"|, צילום: עמית מגל אתר בנייה. העותרים מתנגדים לדחייה שרק תגביר את אי הוודאות בענף הנדל"| | צילום: עמית מגל אתר בנייה. העותרים מתנגדים לדחייה שרק תגביר את אי הוודאות בענף הנדל"|, צילום: עמית מגל

לדברי עורך הדין יובל יועז שמייצג את אחד העותרים "כל עוד המדינה לא השיבה לצו על תנאי שהוציא בית המשפט מן הראוי שחוק מס ריבוי דירות לא ייכנס לתוקף, וזו במטרה לאפשר הן למדינה ולכנסת לגבש את תשובותיהן לעתירות והן לבית המשפט להכריע בסוגיות התקדימיות".

מסיעת המחנה הציוני נמסר בתגובה לבקשת המדינה לדחייה של שבועיים למועד השגת תשובתה לבג"ץ בעניין חוק מיסוי ריבוי דירות: "כהרגלה, הממשלה מורחת ומתחמקת ממתן תשובה בזמן. אנו מתנגדים לדחייה בשל אי הוודאות בה נמצא ענף הנדל"ן כולו עקב החוק. למדינה ניתן די זמן והותר להציג את תשובתה, ולכל דחייה יש משמעות מבחינת השוק. לפיכך, רק אם המדינה תסכים לדחות את מועד תחולת החוק ניעתר לבקשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
שדרות רוטשילד תא
אני מחזיק ארבע דירות שברבעית אני גר!! אולם על כולם אני משלם משכנתאות, למשך הרבה שנים. אז מה!! אשלם מס כפול גם משכנתא וגם מס דירה? לאן הגענו זה הפנסיה שלנו, למה לפגוע בנו!! בושה אנו במעמד הבניים כי הדירות בפריפריה והם לא יקרות ועכשיו אתם מחשיבים אותי לעשיר שחיים כשכירים בושה בושה ועוד פעם בושה
יואב  |  15.05.17
24.
לא נותנים לאנשים במעמד הביניים, שחסכו כל אגורה להתפרנס בכבוד
חסכתי שקל שקל כדי להגיע לנחלה ולדעת שאגיע לגיל פנסיה אוכל לחיות בכבוד. עבדתי במשקי בית, בכמה עבודות במקביל, לקחתי הלוואות ומשכנתאות ושילמתי כל אגורה שהייתה לי למען בטחוני הפיננסי וביטחון ילדיי. לא מגיע לי להנות מהפירות? אנשים קנו דירות ע"מ שיהיה להם השקעה, באותה מידה יכלו להשקיע במניות וכו'. אבל בד"כ מי שמשקיע בדירות מגיע ממעמד הביניים, כאלה שלא יודעים איך להתמודד מידי יום ביומו מול הבנקים ומעדיפים השקעה סולידית. החוק הזה נחקק בברוטליות , במהירות בזק ובטח שהוא לא הפיתרון למצוקת הדיור!!!!! כמה דירות נמצאות בסטטיסטיקה הזאת לעומת המצוקה האמיתית?!!?! זה מה שיוריד מחירים? אז זהו, שלא. בנתיים, מחירי השכירות רק עולים, וההפסד כולו- של כחלון.
אחת "שיש לה"  |  14.05.17
לכל התגובות