אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סירי, מאחורייך: סמסונג משיקה את ביקסבי העוזר החכם של הגלקסי S8 צילום: Youtube

סירי, מאחורייך: סמסונג משיקה את ביקסבי העוזר החכם של הגלקסי S8

בשונה מהסייענים החכמים של המתחרות, ביקסבי ישמש בעיקר ללוות את השימוש באפליקציות. סמסונג מתכננת להטמיע אותו בהמשך בסדרה של מוצרים חכמים, ממקררים ועד מזגנים ומכונות כביסה

21.03.2017, 18:03 | ויקי אוסלנדר

סמסונג משיקה מערכת בינה מלאכותית בטלפונים החכמים שלה. המערכת שנקראת ביקסבי (Bixby) תושק בגלאקסי s8 בסוף חודש מרץ. מדובר על התשובה של החברה הקוראנית לעוזרים אישיים וותיקים יחסית בשוק כמו סירי של אפל או אלקסה של אמזון. ביקסבי יופעל באמצעות כפתור ייעודי שימוקם בצידי המכשיר, לכאורה על מנת למנוע בלבול של משתמשים ותיקים.

קראו עוד בכלכליסט

סמסונג מציינת כי העוזר שלה שונה במהותו מעוזרים אחרים בשוק (של גוגל, אפל או מיקרוסופט), בכך שהוא יוכל לבצע את כל הפעולות באפליקציה נתונה שמתאפשרות באמצעות מגע. גם באמצעות פקודה קולית ובכל רגע נתון. בנוסף המערכת תצליח להתגבר על פקודות בצורה חסרה או שניתנות באופן שונה מהתבניות אותם הכתיבו החברות האחרות בשוק. כך משתמשים יוכלו לעבור בין שימוש במגע או קול, לא משנה באיזו אפליקציה הם או איזו פקודה הם מעוניינים לעשות.

גלקסי S8, צילום: Youtube גלקסי S8 | צילום: Youtube גלקסי S8, צילום: Youtube

בשונה מסירי של אפל למשל, ביקסבי לא מיועד לענות על שאלות קוליות רנדומליות כמו מה מזג האוויר או מתי מחליפים לשעון קיץ. במקום זאת, הוא מתוכנן לסייע למשתמש להשלים משימות באפליקציות השונות ואם יש צורך, גם להבין כיצד אלו פועלות. כל זאת במטרה של סמסונג להציג עוזר אישי שיסתגל לצרכי המשתמש ויקל על החוויה שלו.

הפונקציונאליות של הביקסבי תהיה בתחילה מוגבלת והממשק עם המערכת יהיה רק למספר אפליקציות מועטות שיותקנו במכשיר הטלפון מראש. התאמת אפליקציות אחרות תתאפשר בשלב מאוחר יותר. סמסונג הודיעה כי היא מצפה כי המערכת תוטמע לבסוף בכל סוגי המכשירים אותם היא מייצרת כגון מזגנים, מכונות כביסה או טלוויזיות, כמערכת מבוססת ענן שכל הפרטים בה מתקשרים אחד עם השני. מה שיאפשר גם לצרכנים להכיר את כל הפונקציות הקיימות במכשירים שלהם, שהם אפילו לא ידעו שקיימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות