אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליארדר סיני יקים בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה מכון מחקר לבינה מלאכותית בעיר הולדתו צילום: צמרת זוהר

מיליארדר סיני יקים בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה מכון מחקר לבינה מלאכותית בעיר הולדתו

הקמת המכון תארך כשנתיים בהשקעה ראשונית של 10 מיליון דולר והשותפה המקומית תהיה האקדמיה הסינית למדעים. המיליארדר הוא בעל השליטה בחברת המשקאות הגדולה בסין והונו מוערך ב-16 מיליארד דולר

21.03.2017, 18:48 | ויקי אוסלנדר
אוניברסיטת חיפה חתמה היום (ג') על הסכם שיתוף פעולה עם המכון לאוטומציה באקדמיה הסינית למדעים (CASIA) והמיליארדר הסיני ז'ונג צ'ינג הו (Zong Qinghou), להקמת מכון מחקר לטכנולוגיית בינה מלאכותית בעיר הולדתו של המיליארדר.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה הראשונית תהיה של 10 מיליון דולר והמכון, שבנייתו תושלם בעוד כשנתיים על ידי החברה הפרטית בבעלותו של ז'ונג (Hangzhou Wahaha), צפוי להתמקד בפיתוח טכנולוגיה של בינה מלאכותית בנושאים כגון זיהוי ביומטרי, בקרת תנועה ועיבודי תמונה. זה שיתוף הפעולה השני בין אוניברסיטת חיפה והאקדמיה הסינית. לפני כשנה הודיעה אוניברסיטת חיפה ו-ECNU, האוניברסיטה הגדולה בשנחאי, על הקמת מעבדה משותפת בשנחאי בתחומי הניורוביולוגיה וסטטיסטיקה.

מימין: פרופסור רון רובין, ז מימין: פרופסור רון רובין, ז'ונג צ'ינג הו וז'אהן צאו | צילום: צמרת זוהר מימין: פרופסור רון רובין, ז

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין הגיע לסין במסגרת משלחת רה"מ למדינה. רה"מ נתניהו נפגש הבוקר (ג', זמן מקומי) עם ראשי 11 החברות הגדולות בסין, ביניהן עליבאבא, לנובו ו- Wahaha. לאחר הפגישה הודיעו רובין וז'ונג על הקמת המכון המשותף.

ז'ונג הוא מייסד, יו"ר ומנכ"ל הקבוצה שמחזיקה בחברת המשקאות הגדולה בסין וב-150 חברות-בנות נוספות. פורבס הגדיר אותו ב-2010 כאיש העשיר בסין והיום הונו מוערך ב-16 מיליארד דולר. שוויה של חברת המשקאות מוערך ב-7 מיליארד דולר. ז'ונג משמש גם ציר בפרלמנט הסיני משנת 2002.

בהמשך השבוע תגיע המשלחת של רה"מ לויאטנם, שם צפוי המדען הראשי של משרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות אבי חסון לחתום על הסכם מחקר ופיתוח עם הקרן הלאומית לחדשנות טכנולוגית של וייטנאם (NATIF).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות